Özgür Aras'tan marka olmanın sırları...

Yeni kitabı "Senin Adın Bir Marka" ile şu günlerde adından söz ettiren Özgür Aras, Adriana Lima ve Metin Hara aşkına şahit olduğunu söyledi.

Magazin

Özgür Aras'tan marka olmanın sırları... Ünlülerin menajerliğini yapan ve aynı zamanda köşe yazıları ve kitaplarıyla da adından sıkça söz ettiren Özgür Aras, Posta Gazetesi'nden Oya Çınar'a verdiği röportajında Adriana Lima ve Metin Hara aşkına şahit olduğunu söyledi. İşte o röportajdan kesitler:

Onu ünlü isimlerin menajeri olarak tanıdık. Sonra köşe yazıları ve kitaplarıyla karşımıza çıktı. Yeni kitabı ‘Senin Adın Bir Marka’da, kişisel bir marka yaratmanın yollarını anlatıyor...

Tebrikler... ‘Senin Adın Bir Marka’ okuyucuyla buluştu.

25 yıllık meslek hayatımda, “Kişisel bir marka nasıl olur?” sorusu üzerine kafa yordum. Bu kitap insanların kişisel gelişimlerine yol arkadaşlığı yapsın istiyorum.

Marka olmanın ilk ve önemli anahtarı ne?

Görünür olmak. Partilerde, basında, televizyonda, her yerde!

KİMSE KİMSEYİ YOKTAN VAR EDEMEZ
Sayısız ünlünün menajerliğini yaptınız. “Ben yarattım” diyebileceğiniz bir isim var mı?

Asla! Bu ekip işi. Karşınızdakinde bir maden yoksa onu parlatamazsınız. Misal bu bir şarkıcıysa ve sesi iyi değilse, ben sadece üstündeki tozu alır ve onu paketlemeye yardımcı olabilirim. Ama kimseyi sıfırdan var edemem.

Sizi diğer menajerlerden ayıran nedir?

Hani iyi bildiğin markalar vardır ama asla kullanmazsın. Ben işte bunun tersini yapıyorum. Satışa yönelik markalar yaratmaya çalışıyorum. Hem yarattığım markanın hem de o markanın üzerinden başkalarının para kazanmasını sağlıyorum.

TÜRKİYE ‘ATANAMAMIŞ ÜNLÜLER’ ÜLKESİ
Bu yola çıkarken sizi destekleyen, önünüzü açan kim oldu?

Tartışmasız Zerrin Özer. Bana inandı ve yol açtı. Hakkını ödeyemem. Hayatıma giren tüm ünlü isimler bana bir şey kattı. 20’lerimde tanınır oldum. Ama paranın pulun ve şöhretin boş olduğunu en yakın arkadaşım Ajlan’ı kaybedince anladım. Tek başıma ağladım. O renkli dünyadan kimse yanımda yoktu.

Bu size ne öğretti?
Hiç tanımadığım bir ünlüye bile hayatında önemli bir kriz yaşıyorsa mutlaka ulaşır, “Senin için bir şey yapabilir miyim?” diye sorarım. Kötü gününde kimseyi yalnız bırakmam.

Sanat camiasına ve ünlü isimlere dair en büyük eleştiriniz ne?
Kendini ünlü zanneden, ‘atanamamış’ şarkıcılar, oyuncular o kadar çok ki! ‘Atanamamış ünlü’ diyorum onlara. “Şarkım bu kadar tıklandı, işim şu kadar tuttu” diyerek geziniyorlar ama sorsan hiç konseri yok. Kimse tanımıyor. Ama onu sokakta yürürken görsen Michael Jackson mezarından çıkmış yürüyor sanırsın! Atanamamış işte. Kendi kendine bu payeyi veriyor. Şaşılacak şey!

METİN VE ADRIANA AŞKININ ŞAHİDİYİM
Metin Hara ve Adriana Lima aşkının yakın tanığı oldunuz. Gerçek bir aşk mı?
Evet, Bodrum’da birlikte uzun vakit geçirdik. Metin maneviyatla ilgilenen güzel bir adam. Sen güzel istemeyi bilirsen Allah istediğin şeyi sana mutlaka getirir. Metin Hara’nın bir hayali varmış. Neymiş o hayal? Adriana Lima. O bu hikayede kalbindeki gerçek saflığın ödülünü aldı. 10 yıldır aynı arabaya binen bir adam Metin! Reklam diyenler saçmalıyor. İlişkileri çok güzel devam ediyor. Adriana Lima dünyanın en çok kazanan modeli. O kadına “Bu adamla öpüş, kameralarla bir hafta on gün takıl” diyeceksin! Bunun maddi bedelini düşünebiliyor musun? Metin Hara’nın öyle bir parası olabilir mi? O tertemiz bir aşk yaşıyor ama kurtlar sofrasının ortasında kaldı.

10 ALTIN KURAL
1- Kendinizi tanıyın
İnsanlardan size fırsat vermelerini beklemeden, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi fırsatlarınızı yaratın.

2-İnanç her şeydir
Hayat rutini sevmez. O yüzden ilk denemede pes etmek yerine, “Bir de bunu deneyeyim” demek size iyi gelecek.

3-Doğru insanlarla irtibatta olun
Doğru iletişim ağınız yoksa elinizdeki artıları lehinize çevirmek kolay olmayabilir. Yanınızdan geçen kimseye ‘öylesine biri’ gözüyle bakmayın.

4-Yalandan destek almayın
Bu sizi yolda bırakır. Çünkü hiçbir yalan sonsuza dek gizli kalmaz.

5-İki numaralı adamları küçümsemeyin
Sizin güç, otorite sandığınız şey bazen karşınızda görünenden değil, geride durandan kaynaklanabilir.

6-Önsezilere dikkat
Önsezi görünmeyen sihirli bir değnek gibidir! Kalbinizin söyledikleri her zaman doğru kaynaktan gelir.

7-Her karar hazırlık süreci gerektirir
Bir kararı uygulamaya geçirmeden önce iki kez düşünün. Bırakın projeniz usul usul demlensin. Sabırlı ve planlı olun.

8-Trendlerden faydalanın ama onlara göre değişmeyin
Trendleri öngörmek asla mümkün değildir. Bu yüzden her anınızı trendlere göre planlamak yerine sadece gözlemleyin ve oradan almanız gereken faydayı sağlayın.

9-İmzanız sayılacak bir tarzınız olsun
Giyim tarzınız işinizi ne kadar iyi yaptığınızı belirlemez ama işinizi yaparken nasıl algılandığınızı önemli ölçüde etkiler.

10-Unvanlar sizi çoğaltır
Kendinizi geliştirin. Kazandığınız her unvan size yepyeni kapılar açar, aklınıza gelmeyen deneyimler sunar.

Kaynak: posta.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: