Pakistan Bursa Fahri Başkonsolosu Murat Tarman’dan açılış resepsiyonu!

Pakistan İslam Cumhuriyeti Bursa Fahri Başkonsolosluğu hizmet binası açıldı. Fahri Başkonsolos olarak atanan Tarman Group İcra Kurulu Başkanı Murat Tarman, göreve başlaması nedeniyle açılış töreni düzenledi.

Yaşam

Pakistan Bursa Fahri Başkonsolosu Murat Tarman’dan açılış resepsiyonu! İpekiş Mensucat Türk A.Ş.’de düzenlenen tören, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood, AKP Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Bursa’nın diğer Fahri Konsolosları ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Pakistan ile Türkiye arasında köklü bir dostluğun olduğunu ifade eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu, bu dostluğu ticari ortaklıklar ile pekiştirmek gerektiğini söyledi.

Açılış töreninde konuşan Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood, Bursa’da Fahri Başkonsolosluk açmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, Fahri Başkonsolosluğun iki ülke arasındaki tarihi dostluğun simgesi olduğunu ifade etti.

Türkiye ve Pakistan ilişkilerinin çok eskilere dayandığının altını çizen Pakistan Bursa Fahri Başkonsolosu Murat Tarman, "Beni bu onurlu göreve layık gören Ülkem Türkiye Cumhuriyeti'ne, Pakistan İslam Cumhuriyeti'ne ve aileme sonsuz teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Gerekli hassasiyeti göstererek Türkiye Pakistan arasındaki ticaretin gelişmesi için önemli adımlar atacağını belirten Tarman, Fahri Başkonsolos olarak atanmanın sevinç ve gururunu davetliler ile paylaştı.

Konuşmaların ardından Tarman, Büyükelçi Mahmood, Vali Karaloğlu ve diğer değerli konuşmacılara teşekkür plaketlerini sundu. Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile Pakistan Bursa Fahri Başkonsolosluğunun açılışı gerçekleştirildi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: