Paljdan turistler gittikten sonra denizde gel-git başladı

Süleyman İLTER/ DALYAN (Muğla), (DHA)- Muğla’nın Ortaca İlçesi'ne bağlı Dalyan Beldesi’ndeki dünyaca ünlü İztuzu plajı, turistleri ağırladı. Yabancı turistler, güneşin keyfini çıkarıp plajdan ayrıldıktan hemen sonra med-cezir nedeniyle sular 25 metre çekildi.

Diğer Haberler

Paljdan turistler gittikten sonra denizde gel-git başladı Caretta carettaların üreme alanı olan ve dünyada çok iyi tanınan İztuzu plajında hava sıcaklığının 35, deniz suyu sıcaklığının da 23 dereceye ulaşmasıyla, yabancılar sahile akın etti. Turistler bol bol güneşlenip denize girdi.Bu arada Arap turistlerin kıyafetleriyle plajda oturmaları ve fotoğraf çektirmeleri de dikkati çekti. İztuzu kumsalı plaj sorumlu müdürü Hüsnü Sarı, mevsim itibarıyla bu yıl gelen turist sayısının geçen yılla hemen hemen aynı olduğunu söyledi.

Sarı, bununla birlikte Fransız turist sayısında artış olduğunu söyledi. Sarı, "Ayrıca Macar ve Slovak turistler de İztuzu’nu keşfetti. Arap turistlerin de geldiğini görüyoruz" dedi.


Turistlerin plajdan ayrılmasından kısa bir süre sonra İztuzu’nda med-cezir nedeniyle sular çekildi. Suların 25 metre kadar çekilmesiyle ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Plajda kalan bazı turistler çekilmeden faydalanıp yürüyüş yapmayı tercih etti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: