PARAŞÜTLE ATLAYAN TURİST ÖLÜDENİZ'E BÖYLE ÇAKILDI

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'dan atlayış yaptıktan sonra akrobasi denemesi sırasında paraşütü kapanan Kenyalı ressam 45 yaşındaki Mark Likini, plajda güneşlenen turistlerin çığlıkları arasında denize çakıldı.

Magazin

PARAŞÜTLE ATLAYAN TURİST ÖLÜDENİZ'E BÖYLE ÇAKILDI Kenya'dan paraşüt eğitimi almak için Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'ne gelen ressam Mark Likini, Babadağ'ın 1700 metre pistinden geçen salı günü single (tekli) atlayış yaptı. Belcekız Plajı açıklarında, 500 metre yükseklikte spiral ve takla hareketleri denemeye başlayan Likini'nin paraşütü, iplerin birbirine dolaşması nedeniyle kapandı. Yedek paraşütünü açmaya fırsat bulamayan Kenyalı paraşütçü, plajdaki turistlerin çığlıkları arasında 100 metre yükseklikten denize çakıldı.

Video yüklenemedi...TURİSTLER NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Turistler, akrobatik hareketlerini ilgiyle izledikleri paraşütçünün sert düşüşü sonrası, neye uğradıklarını şaşırdı. Plajda bekletilen kurtarma botu Likini'yi almak üzere hareket ederken suda çırpınan paraşütçü, plajda güneşlenen turistler tarafından karga tulumba denizden çıkarıldı.

Hastaneye gitme teklifini geri çeviren Mark Likini, herhangi bir sağlık sorunun bulunmadığını kaydetti. Düşerken hiç korkmadığını kaydeden Likini, paraşütün bir anda kapandığını belirtti. Uçmak için yeni bir gözlüğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Likini, Hiç korkmadım. Ancak suya düşünce gözlüğümü kaybettim. Tekrar uçmak için gözlüğe ihtiyacım var diye konuştu. Mark Likini daha sonra, kurulanmak ve paraşütünü yıkamak için oteline gitti. Ergün TOS - FETHİYE (Muğla), (DHA)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: