Parlak bir cilt için soda!!

Dermatoloji Uzmanı Uz. Dr. Zerrin Baysal, cilt sağlığı için yapılması gerekenleri söyledi.

Kadın

Parlak bir cilt için soda!! Cildin canlılığı ve parlaklığı en önemli sağlık göstergelerindendir. Makyaj, hava kirliliği gibi etmenler cildi olumsuz yönde etkiler ve bunlardan korunmak gerekir.

Solmuş ciltlerin yeniden parlaması, kuruluğa bağlı olarak artan çizgilerin tedavi edilmesi, göz altı morluklarından kurtulmak ve uzayan tüylere çare bulmak gibi şikayetlere günümüzde pek çok yöntem var...

İnsanlar ruhen ve bedenen sürekli yenilenme ihtiyacı hisseder. Cilt de yenilenmesi gereken öğelerin en başında gelir. Dermatoloji Uzmanı Uz. Dr. Zerrin Baysal, cilt sağlığı için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

DERİ, vücudun en büyük organıdır. Cilt üzerindeki bozukluklar, estetik kaygı uyandıracak durumlar ve doğru bakımla giderilebilecek tüm sorunların tedavisi mutlaka uzman ellerde yapılmalıdır. Yani tüm cilt problemleri için öncelikle dermatoloğa başvurulmalıdır.

Özellikle kuru ciltler az yağlı ürünlerle temizlenmeli. Düzenli temizlenen cilt ise geç yaşlanır...

TEMİZLİK, cilt bakımı için vazgeçilmez önemi olan ve doğru yapılması gereken bir işlemdir. Cilt temizliği için doğru ürün, kişiden kişiye değişir. Bazı ciltler yağlıdır ve daha fazla yıkanmalıdır. Kuru ciltlerse az yağlı ürünlerle temizlenmelidir. Düzenli temizlenen cilt parlar, siyah nokta gelişimi önlenir ve yaşlanmanın etkileri giderilmiş olur.

Soda, tonik etkisi yapar

TONİK uygulaması da cilt için bir bakım yöntemidir. Eğer cilt çok yağlı gözenekli ve de parlaksa kullanılabilir. Demlenmiş çay, gül suyu ya da soda da tonik etkisi yapabilir.

KURUYAN ciltler için yeterli bir nemlendirme yapılamamışsa, çizgiler daha belirgin hale gelir. Bunun için çok yağlı olmayan, nemlendirici onarıcı gece kremi kullanılmalıdır. Doğru ürünü seçerken cilt tipine uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir. Yine kişiye özel seçilecek ürünler doktor tarafından önerilmeli.

GÖZ etrafı bakımı için özel ürün kullanmak her zaman gerekli değildir. Eğer cilt yapısı çok hassas değilse, yüze sürülen kremler göz etrafına da uygulanabilir. Çok hassas cilde sahip olanlar, özel bir göz çevresi ürünü kullanmalıdır. Gerekirse bir uzmana danışılmalı.

UYKUSUZLUK cilde yorgun, mat ve şiş bir görüntü verir. Bu yüzden düzenli uyku, genç kalmak ve daha iyi görünmek için bakım kadar gerekli bir faktördür.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: