PAŞHAN AŞKINI KISKANMIYORMUŞ!

'Hayat Bilgisi' dizisinin 'Ortega'sı olarak ünlenen Paşhan Yılmazel, sezona fırtına gibi hazırlanıyor.

Magazin

PAŞHAN AŞKINI KISKANMIYORMUŞ! Sonbaharda gösterime girecek iki filmde birden rol alan oyuncu, "Bu devrin adamı değilim. 70'li yıllarda, Orhan Gencebay dinleyip favori bırakan adamlardan biri olmalıydım" diyor

Hayat Bilgisi' adlı dizide 'Ortega' rolüyle yıldızı parlayan, ardından 'Çılgın Dershane' ve 'Avanak Kuzenler' adlı sinema filmleriyle izleyicilerle buluşan Paşhan Yılmazel, yeni sezonda da iki filmle vizyonda olacak. Genç oyuncu, çekimleri Gökçeada'da devam eden 'Rina' ve Safranbolu'da yapılan 'Konak' isimli filmlerde, iki farklı karakteri canlandıracak. 'Rina'da oyuncu sevgilisi Merve Sevi ile birlikte kamera karşısına geçen Yılmazer, filmleri ve ilişkisiyle ilgili sorularımızı yanıtladı...

'Rina' adlı filmin çekimleri için Gökçeada'da bulunuyorsunuz. Bu kaçıncı filminiz?
'Hayat Güzeldir', 'Çılgın Dershane', 'Avanak Kuzenler' ve 'Konak'tan sonra 'Rina'da oynuyorum. Yani 5'inci filmim...

Filmi biraz anlatır mısınız?
Ömer Hayyam'dan esinlenerek oluşturulmuş bir karakteri canlandırıyorum. Kendini müziğe ve şaraba adamış bir çocuk. Üzüm yetiştirmek ve şaraplarını Fransa'ya satmak istiyor. Çocukluktan beri beraber olduğu iki arkadaşı var. En büyük mutlulukları beraber sohbet edip yüzmek ve birlikte domates-peynir yemek...

Sizce bu tür dostluklar kaldı mı artık?
Aslında bu film biraz da onu hatırlatacak. Yani şehir hayatında kalmayan arkadaşlıkları ve komşuluk ilişkilerini anlatacak. Arkadaşlar şimdi sohbet için MSN'i kullanıyor. Biz, arkadaşlarımız başka şehre gittikleri zaman onlara mektuplar yazardık. Teknoloji bizi birbirinden ayırdı. Babama hep "Ben bu devrin adamı değilim" derim. 70'lerde, Orhan Gencebay dinleyip favori bırakan adamlardan olmalıydım. Bu film bunları anlatacak. Yeşilçam tadında bir film olacak.

KORKU FİLMİNDE OYNUYORUM
Yeni sezonda dizi olacak mı?
Dizi yapmıyorum. 'Rina' filminden önce başladığımız ve çekimleri Safranbolu'da yapılan 'Konak' adında bir gerilim filminde oynuyorum. Farklı bir film olacak. Dizi için görüştüğüm yerler var ama ben hep az ve öz iş yapan bir insanımdır. İnce eleyip sık dokumaya çalışıyorum. İçime sinen bir işte olmayı tercih ederim.

'Konak' ve 'Rina' aynı zamanda mı vizyona girecek peki?
'Konak' 30 Ekim'de vizyona giriyor. 'Rina' ise 18 Aralık'ta...

Beğendiğiniz ve izlediğiniz diziler var mı?
Tabii ki var. atv ekranlarında yayınlanan 'Canım Ailem' dizisinin hastasıyım. 'Arka Sıradakiler'e bakıyorum. Bana göre dizilerde daha çok orijinal hikayeler yapılmalı. Bizim iyi senaristlerimiz var. Ama biraz riske girmek gerekiyor. Orijinal fikirlere pek fırsat verilmiyor. Her şey reytinglere göre değerlendiriliyor.

Son yıllarda Türk filmleri, yabancı filmleri solladı...Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Evet, Türk Sineması yabancı filmleri solladı. Bundan dolayı çok mutluyum. Henüz bir sinema sektörümüz yok. Çok film yapılsın ki sektörleşelim. Ama daha oluşmadan baltalamak bana saçma geliyor. Mahsun Ağabey (Kırmızıgül) üç konserden kazanabileceği parayı sinemaya yatırıyor. Keşke bir çok insan bunu yapabilse. İyi ya da kötü eleştirmiyorum ama bence çok değerli bir iş yapıyor. Sinemamızın buna çok ihtiyacı var. Mahsun Ağabey'in alnından öpüyorum.

'Rina' kız arkadaşınız Merve Sevi ile kamera karşısına geçiyorsunuz... Zorlukları var mı?
Bu bizim Merve ile dördüncü işimiz. 'Hayat Bilgisi', 'Hayat Güzledir', 'Doktorlar' ve 'Rina'... Çok iyi anlaşıyoruz, beraberken eğleniyoruz ve çok iyi paslaşıyoruz. Her gün birlikte olma şansını yakalıyoruz.

Aşkın da avantajı vardır herhalde?
Sevgiliyi oynamadığımız için bir avantajımız yok. Merve benim bir arkadaşımın sevgilisini oynuyor.

Bu nasıl bir duygu? Başka birisinin sevgilisini oynadığında Merve Sevi'yi kıskanıyor musunuz?
Oyuncuda kıskançlık olmaz. Siz olabilirsiniz, en doğal hakkınız ama oyuncunun böyle bir lüksü yok. Mesleğime saygısızlık yapamam. Biz elimizden geldiğince oynadığımız karakterlere hayat vermeye çalışıyoruz. Ama bunu karaktere geçirirken kişiselleştirirsek mesleğimize saygısızlık olur. Ayıp etmiş oluruz.

* Merve Hanım'la 4 aydır birliktesiniz. İki oyuncunun birlikte olması zor mu?
Aslında kolay olması lazım. Bir oyuncuyu en iyi anlayacak kişi, yine bir oyuncudur. Çünkü zaten çok zor ve absürt bir meslek yapıyoruz. Bu ş, deli işi... Günde 10 saat çalışıp, 3-4 saatlik uykuyla yaşayan insanlarız. Allah şükür şu an hiçbir sorunumuz yok. İlişkimiz mükemmel gidiyor.

* Evlilik düşünceniz var mı?
Merve benim 17 yaşındayken ilk sevgilimdi. Yıllar sonra birbirimize tekrar şans verdik. Daha çok genciz. Kariyerimizle ilgili yapmamız gereken çok şey var. Hayata dair neler yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Sonunda da bu mutluluğumuzu koruyorsak neden olmasın. Tabii ki evlilik olabilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: