PAUL KASMIN GALLERY, BU GECCE İSTANBUL’DA!

Michael Shvo ve Serdar Bilgili'nin ev sahipliğindeki kokteyl bu gecce 19:00'da yapılacak. Galerinin en az kendisi kadar iddialı ilk sergi konuğu ise DAVID LACHAPELLE

Magazin

PAUL KASMIN GALLERY, BU GECCE İSTANBUL’DA! Dünyanın en ünlü isimleri ile yaptığı fotoğraf çalışmalarıyla tanınan LACHAPELLE'in seçilmiş karelerinden oluşan “Documents of Desire & Disaster” sergisi, 10 Aralık 2010- 29 Ocak 2011 tarihleri arasında, PAUL KASMIN GALLERY ayrıcalığı ile Akaretler Sıraevler'de görülebilecek.”


Paul Kasmin Gallery Türkiye'de

1989 yılından bu yana New York'ta özel işleri, özel kurgularla sunan ve sanatla buluşmayı başkalaştıran Paul Kasmin Gallery, derleyici kimliğini bu kez İstanbul'dan dünyaya açmak üzere Türkiye'de

Sanat çevresinin özel takibinde olan, seçtiği isimler ve sunum farkıyla her zaman kendi sanat gündemini yaratmış galerinin Türkiye'deki ilk sergisi David LaChapelle.

Akaretler Sıraevler'de Sanat Zamanı

Uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul'un, bu anlamda en büyük değerlerinden biri olan Akaretler Sıraevler, yaşadığı dönüşümle çağdaş sanat ve tasarımın yeni çekim merkezi oluyor. Bilgili Holding'in İstanbul'a kazandırdığı bir kültürel miras projesi olan Sıraevler, Paul Kasmin Gallery'nin İstanbul'daki adresi…

İllüzyonun Fotoğrafçısı

Moda ve reklam dünyasındaki çalışmalarını ve merkezinde bulunduğu popüler kültürü fotoğraf sanatı ile yeniden yorumlayan Amerikalı sanatçı David LaChappelle, objeleri kimliğe bürüyen, kimlikleri objeleştiren marjinal bakışıyla, fotoğrafın Newton'dan sonraki yeni yaramaz çocuğu ve illüzyonisti olarak tanımlanıyor.

LaChapelle ayrıca ünlü isimleri; korku, ölüm, varoluş ve inanç temalarıyla portrelerinde kullanması ile meşhur. 1995′ten bu yana pek çok defa ABD'de yılın en iyi fotoğraf sanatçısı seçilen LaChapelle, New York'tan Berlin'e, Çin'den Fransa'ya kadar pek çok ülkede sergileriyle yer aldı.

Madonna, Michael Jackson, Naomi Campbell, Uma Thurman, Angelina Jolie, David Beckham, Britney Spears, Leonardo Di Caprio, Paris Hilton, Elton John, Alexander McQueen ve Lady Gaga sanatçının objektifinden yansıyan ünlüler arasında…

David Lachapelle'in bu ünlü sanatçılarla çalıştığı fotoğrafları ve sürreal izler taşıyan diğer fantastik eserlerinden seçilmiş işlerini barındıran “Documents of Desire & Disaster” sergisi 10 Aralık 2010- 29 Ocak 2011 tarihleri arasında Paul Kasmin Gallery Akaretler Sıraevler'de görülebilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: