Pelin Akil ve Hayko Cepkin'den duyarlı davranış!

Son dönemlerde hayvana şiddetinin artmasıyla ilgili bir çok sanatçı kolları sıvamıştı.

Magazin

Pelin Akil ve Hayko Cepkin'den duyarlı davranış! Her fırsatta hayvan sevgilerini gösteren, hayvanlarla ilgili etkinlikler düzenleyen sanatçılardan Hayko Cepkin ve Pelin Akil'in bugün Instagram ve Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlar oldukça dikkat çekiciydi.

Instagram'da bir kullanıcı açtığı profiline 'Kestiğiniz kedilerin resmini dm'den atmanız rica olunur.' yazınca tepki çekti. Pelin Akil, Instagram hikayesinde durumu paylaşarak "Bu haysiyetsizi şikayet edin arkadaşlar, Allah seni bildiği gibi yapsın!" diyerek o şahsi durumuna etiketleyerek takipçilerine seslendi. Hayko Cepkin ise Twitter üzerinden "İhbar ediyorum!" yazarak kişinin Instagram'ını takipçileriyle paylaştı.

Hayvan şiddetinin ve sapkınlığının artmasıyla ilgili bir çok oturum düzenleyen sanatçılar ve bireyler sonunda hayvan şiddetinin cezai işlemini hapis cezasına çevirmeyi başardılar.

Gündelik yaşamda tamamen cehennemi yaşayan hayvanlar, aç ve susuz kalmamak için mücadele ederken bir de insanın şiddetine maruz kalıyor.

Hayvanseverlerin yıllardır yürüttüğü mücadelede önemli bir kazanım elde edildi. Hayvanlara eziyeti önlemek amacıyla hazırlanan kanun tasarısına göre hayvanlara işkence yapan, öldürenler 4.5 yıla kadar, nesli yok olma tehlikesi altında olan hayvanları öldürenler ise 7 yıla kadar hapse mahkum edilecek.

gecce.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: