PEPEE, ÇOCUKLARA NAMAZ KILMAYI ÖĞRETECEK!

Başbakan Erdoğan'ın "Dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz" söyleminin çalışmaları başladı. Değişik şarkıları, dansları ve oyunlarıyla 'İlk Türk çocuk kahramanı' olarak lanse edilen Pepee'nin yeni bir versiyonu hazırlanıyor. Yeni Pepee, çocuklara abdest almayı, namaz kılmayı ve dua etmeyi öğretecek!

Magazin

PEPEE, ÇOCUKLARA NAMAZ KILMAYI ÖĞRETECEK! TRT bünyesinde 17 Temmuz’da yayına başlayacak 'Diyanet TV', günde 12, haftada 84 saat tamamen dini yayın yapacak. Bu kapsamda oluşturulacak çizgi film karakteri çocuklara abdest almayı, namaz kılmayı öğretecek.

Protokolün imza töreninde kanalın yayın politikasına ilişkin bilgiler veren TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT’nin ünlü çocuk çizgi filmi Pepe benzeri bir karakterin de Diyanet TV için oluşturulacağını belirterek şunları söyledi: “Belki Yusuf veya Yusufçuk gibi bir karakter öne çıkacak bizim TRT Çocuk’taki Pepe, Keloğlan karakteri gibi. Bu markalarla belki yavruların, çocukların dini, milli duygularını geliştirici çalışmalar üreteceğiz. Adı başka bir şey olabilir ama Yusuf, abdest alacak, namaz kılmayı öğrenecek, umreye gidecek, Kur'an öğrenecek.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: