PERŞEMBE GÜNÜ KAR GELİYOR

Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Perşembe günü bazı bölgelerde kar yağışı bekleniyor.

Magazin

PERŞEMBE GÜNÜ KAR GELİYOR Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara ile öğle saatlerinden sonra Ülkemizin batı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Bolu, Düzce, İstanbul'un Anadolu Yakası ile Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş ve Şişli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Ege'de 6 ila 8 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

PERŞEMBE GÜNÜ KAR BEKLENİYOR: Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Perşembe günü bazı bölgelerde kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının Çarşamba günü tüm yurtta hissedilir derecede (6 ila 8 derece) düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan üç günlük hava tahminlerine göre, yağışlı hava Çarşamba günü; Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman dışında kalan tüm yurtta etkisini sürdürecek.

Genellikle sağanak şeklinde görülecek yağışlar; Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere akşam saatlerinden itibaren Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacak. Perşembe günü; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile G. Antep ve Adıyaman çevrelerinde yağış görülecek. Yağışlar, Bilecik, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik ile İstanbul'un Anadolu yakası, Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş ve Şişli ilçelerinde), gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı) ve Batı Karadeniz'in batısında (Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Söz konusu bölgelerde, 17.00 civarında başlayıp ertesi sabah 06.00'ya kadar devam etmesi beklenen yağışla ilgili ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması istendi.

Öte yandan; Ankara'nın Nallıhan, Beypazarı, Ayaş ve Güdül ilçelerinde bugün akşam saatlerinde kuvvetli ve gökgürültülü sağanak bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, Ankara'nın Nallıhan, Beypazarı, Ayaş ve Güdül ilçelerinde bugün saat 18.30'a kadar kuvvetli ve gökgürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Vatandaşlar ve ilgililer, ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması durumlarına karşı uyarıldı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, İstanbul'un Anadolu Yakası ile Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş ve Şişli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; geceden itibaren Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.
  • kar
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: