PİLATES YAPARKEN GÖRÜNMEZ KAZA

Pilates’in Türkiye’deki öncülerinden olan Ajda Pekkan evde Pilates yaparken elini kırdı. Eli alçıya alınan Süperstar, reklam anlaşmaları nedeniyle zor durumda kaldı.

Magazin

PİLATES YAPARKEN GÖRÜNMEZ KAZA Ünlüler arasında son dönemde yaygınlaşan Pilates, Ajda Pekkan'ın başını yaktı. 16 yıldır Pilates'le uğraşan Pekkan, evinde sabah sporu yaparken ayağını ters basınca düşüp elini kırdı. Apar topar hastaneye kaldırılan Pekkan'ın eli bileğine kadar alçıya alındı. Şarkıcı, bu kez de kara kara anlaşmalı olduğu reklam çekimlerine nasıl çıkacağını düşünmeye başladı. 'Gençlik iksiri' olarak bilinen Pilates'i Türkiye'de ilk yapan isimlerden olan Pekkan, Gülben Ergen ve Türkan Şoray gibi ünlüleri de bu sporla tanıştırdı.

Uzmanlar: Eğitim şart

Pilates yaparken uzmanlarla çalışılması gerektiğini söyleyen eğitmen Çetin Cin, "Bu spor evde yapabilir ama bunun için bir uzmanla çalışılmalı. Çünkü pilates sırasında vücudun bir bölgesi güçlendirilirken, başka bir bölge zayıflayabilir. Bu da ciddi sakatlıklara hatta bel fıtığına bile neden olabilir" dedi.

akşam
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: