PINAR AYDIN: LAY LAY LOM DEĞİLİM VAMP KADINIM!

Sekiz yıl önce atv'de yayınlanan 'Akademi Türkiye' yarışmasının sevimli ve asi kızı Pınar Aydın: Lay lay lom görünebilirim ama sahnede vamp ve kadınsı bir şey oluyorum. Pop müzik yapıyorum ama yapımda bir asilik var.

Magazin

PINAR AYDIN: LAY LAY LOM DEĞİLİM VAMP KADINIM! Akademi Türkiye yarışmasında ünlendikten sonra pek çok dizide rol alan Pınar Aydın, ilk albümü 'Dur Dedim'le müzik dünyasına giriş yaptı. Yeni Aktüel'den Sebla Koçan'ın sorularını yanıtlayan Aydın, "Şarkıcılıkla birlikte oyunculuğa da devam" dedi.

BİRAZ PİŞMEK İSTEDİM
İlk albümünüz raflarda... Neden 'Akademi Türkiye'den hemen sonra albüm yapmadınız?
Ürkek davrandım o zamanlar. Gelen teklifler bana pek uymadı, güvenilir olmayan insanlarla çalışmak istemedim. Şarkılarım hazırdı ama biraz daha pişmek istedim.

İlk klibiniz 'Dur Dedim' çıkalı da üç aydan fazla oldu. Albüm biraz rötarlı geldi galiba...
Albüm Ocak ayında çıktı, yatırımı da şirket ve prodüktörüm yaptı. Ama şanssızlığıma denk geldi, her şey ters gitti. En başında ne yapacağımı bilemedim.

MADONNA'YA HAYRANIM
Bursalısınız... 90'ların başında Şebnem Ferah'ın da üyesi olduğu Volvox, yeni yeni Bursa'da fırtınalar estiriyordu...
Evet, Şebnem Ferah'la aynı okuldan mezunuz. Bana ufakken 'Küçük Şebnem' derlerdi... Ben de müziğe Bursa'da başladım. Albümün lansman konserini de Bursa'da gerçekleştirdim.

Siz de Bursa'dan çıktınız ama neden rock yapmadınız? Halbuki 'Akademi Türkiye'nin daha 'rock' işler yapan en asi kızıydınız...
Klasik bir popçu da değilim, tipik bir rock'çı da. Pop müzik yapıyorum ama yapımda asilik var. Madonna'nın sahne duruşuna hayranım.

Ama Madonna müzik tarihinde çok radikal bir isim, siz de onun kadar iddialı mı olacaksınız?
İddialı bir şey yapacaksam bunu önce benim istemem gerekiyor. Ben bu tür şeyleri çok seviyorum. Gerçi bizim toplumumuz farklı bir şey görünce önce "Bu ne böyle?" deyip itiyor ama sonra da bağrına basıyor. Sonuçta sahne başka... Şovum farklı olsun isterim ama soytarı gibi de çıkmak istemem sahneye.

Çarpıcı kostümler ve ilginç şovlar denince akla Türkiye'den Nil Karaibrahimgil geliyor...
Nil cici kız modunda ama ben daha vamp olduğumu düşünüyorum. Daha asi, daha kadınsıyım. Lay lay lom görünebilirim ama sahnede başka bir şey oluyorum.

OYUNCULUĞA DEVAM
Bundan sonraki planlarınız ne olacak?
Oyunculuğu ve müziği bir arada yürütmek istiyorum. Sahnede ve kamera önünde başka karakterlere bürünmek çok hoşuma gidiyor. Bunlar benim hayatımda çok büyük renkler ve vazgeçemiyorum.

Örnek aldığınız birileri var mı?
Britney Spears'ı çok beğeniyorum. Bana çok sıcak geliyor. Onun zorlu dönemlerini hiç yadırgamadım. Müzik yaşantısı olan kişilerin özel hayatında zorluklar olabiliyor. Zaten bu işte çok güçlü olmak gerekiyor.

YOLUMA BAKIYORUM
Eleştirilerle aranız nasıl?
Millet olarak her şeyi eleştirmeyi çok seviyoruz. Herkes, önüne geleni söylüyor. Saçma sapan şeyler... Ben eleştirileri takip etmem. Ekşi Sözlük'e falan hiç girmiyorum. Tamam konuşsunlar, buyursunlar ama ben tek tek bunları düşünemeyeceğim. Benim öncelikle kendi yoluma bakmam gerekiyor. Onları baz alırsam ne yapacağımı şaşırırım.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: