Pink Floyd'dan Gezi'ye destek!

Hollywood yıldızları, dünyaca ünlü şarkıcılar, yazarlardan sonra Pink Floyd'un kurucularından Roger Waters'tan da Gezi Parkı eylemlerine destek geldi.

Kültür-Sanat

Pink Floyd'dan Gezi'ye destek! Hollywood yıldızları Bruce Willis, Tilda Swinton, Ashton Kutcher, müziğin efsane ismi Madonna, Brezilyalı yazar Paulo Coelho ve ünlü model Gisele Bündchen, ABD'li dilbilimci Noam Chomsky'nin ardından Gezi Parkı protestolarına bir destek de Pink Floyd'un kurucu üyesi Roger Waters'dan geldi. Waters'ın Huffington Post'ta yayımlanan yazısı "Türkiye'deki tüm dostlarıma" başlığını taşıyor.

Waters yazısında şöyle diyor:

"Sizinleyim! Biz sizinleyiz! Otokrasi ve baskıya direnmekte o kadar haklısınız ki. Kim olurlarsa olsun fark etmez."

"İnternette okuduklarım doğruysa, sizler otokratik dinci yobazlara karşı direniyorsunuz."

"Türkiye sizin ülkeniz ve biz sizi ve sizlerin özgürlük isteğinizi destekliyoruz, ama aynı zamanda siz ve sizin mücadeleniz dünyanın geri kalan bölümü için de çok büyük önem taşıyor."

"Ne zaman ki bir kadın, bir adam ya da bir çocuk insan hakları, kendi kaderini tayin etmek ve demokrasi için sokaklara dökülse, dünyanın geri kalanının onlara bir borcu vardır."

"Biz basınçlı suların önünde, göz yaşartıcı gaz bulutlarının içinde fiziksel olarak sizinle birlikte değiliz, ama ruhen sizinleyiz."

"Duruşunuzu alkışlıyoruz çünkü bunun kolay bir iş olmadığını biliyoruz."

"Sizin büyük ülkeniz doğu ile batı arasında bir geçiş noktası. İstanbul medeniyet tarihinde bir efsane. Sizin bugün gösterdiğiniz direniş bizim tümümüz ile karanlık çağlara geri dönüş arasındaki dönüm noktası olabilir."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: