PlayStation 4'te hata!

PlayStation 4, piyasaya çıktığı günden beri en ciddi sorunu yaşıyor; kullanıcılarını çıldırtıyor.

Yaşam

PlayStation 4'te hata! Sony'nin başı, Çarşamba gününden beri ortaya çıkan bir PS4 bug'ı ile dertte. PlayStation 4 kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından onaylanan şikayete göre, konsol üzerinde yapılan tüm "save" yani oyun kayıtları, kendi kendisine yok oluyor.

Konsolun çıktığı Aralık 2013'ten beri süre gelen sorun, özellikle geride bıraktığımız Çarşamba günü ile birlikte zirve yaptı. Kullanıcılar bazı kayıt işlemlerinden sonra "ce-34878-0" şeklinde karşılarına çıkan hata kodunun, save dosyasını tamamen ortadan kaldırdığını söylüyorlar. PlayStation Forum'larında an itibarı ile konu hakkında 400'den fazla mesaj atılmış durumda ve oyuncuların hepsi, bu zamana kadar oyunlara harcadıkları uzun saatlerin yok olmasından dolayı şikayetçi. Bazı kullanıcılara, forum koordinatörlerinden PS4'ün en son çıkan yazılımını ve ilgili oyunların son yamalarını kurarak soruna çare bulabilecekleri beyan edilmiş, fakat öyle görünüyor ki bu da duruma çözüm getirememiş. Bazı kullanıcılar PS4'lerinin internet bağlantısını keserek sorunu çözdüklerini iddia ediyor.

Sony'nin Tokyo sözcülerinden birisi de geçtiğimiz günlerde giderek büyüyen save hatası için şunları söyledi; "Karışımıza çıkan bu hatadan bizler de haberdarız ve sabırla beklediğiniz için müteşekkiriz. Sorun üzerinde yaptığımız araştırmalar sürüyor."

Forum üzerindeki kullanıcıların hatadan etkilendiğini öne sürdükleri oyunlarsa şöyle; Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, FIFA 14, Assassin's Creed IV: Black Flag ve Madden NFL 25. Ortaya çıkan hata, öyle görünüyor ki PS4 uygulamalarının çökmesine sebep oluyor. Mağdur durumdaki kullanıcıların merak ettikleri konuysa, işler yoluna girdiği zaman eski dosyalarına yeniden ulaşıp ulaşamayacakları. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: