‘Polat Alemdar’ı Türk şekeri yumuşatacak!

Türk çikolata ve şeker sektörünün Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da tanıtılması için harekete geçen Şekerleme ve Şekerli Mamulleri Tanıtım Grubu, Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Necati Şaşmaz’la anlaştı.

Magazin

‘Polat Alemdar’ı Türk şekeri yumuşatacak! Şaşmaz’ın son olarak reklamlarında oynadığı Ukra İnşaat’ın mali sorunlar yaşaması nedeniyle bu şirketle olan anlaşmasını bitirdiği, artık Türk çikolatasını yurt dışında tanıtacağı açıklandı. Şekerleme ve Şekerli Mamulleri Tanıtım Grubu Başkanı Zekeriya Mete ‘çalmadık kapı’ bırakmayacaklarını belirterek geneleksel Türk ürünlerini dünyanın her yerinde tanıtacaklarını söyledi. 2012 yılı Nisan ayında kurulan tanıtım grubunun çatısı altında 3 başlığı barındıracağını ifade eden Mete, bunları bakliyat, unlu mamuller ve şekerleme olduğunu belirtti.

1.5 MİLYON DOLAR

Türkiye’nin diziler sayesinde Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da çok iyi taındığını belirten Zekeriya Mete “Sadece 2013 yılında 20’den fazla ülke ziyaret edilecek. 2013 yılı için 1.5 milyon dolarlık bir bütçe belirledik” diye konuştu. Başta Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere bir çok ülkede takip edilen Polat Alemdar ile el sıkıştıklarını belirten Mete, “Bu kadar sert ifadesi olan bir yüzü Türk çikolatası yumuşatacak. Nisan ayında Libya’da kendisiyle çalışmalarımız olacak. Başka ülkelerde bilinmeyen geleneksel tatlılarımızı, Türk ürünlerini dünyaya tanıtacağız’dedi. Mete, sloganlarının “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Hepsinden yiyelim hepsini yemeyelim” olduğunu söyledi.

61 dolarlık navlun sıkıntısı

Zekeriye Mete, şeker ve çikolata ihracatçısının en önemli sorunlarından biri olan 61 dolarlık navlun ücretinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çözülme safhasına geldiğini söyledi. Türkiye’de şeker ithalatının yasak olduğunu dile getiren Zekeriye Mete buna gerekçe olarak gösterilen milli şeker politikasını anlayışla karşıladıklarını belirterek ”Dünyada rekabet ettiğimiz firmalara karşı hep bir adım geride kalıyoruz” dedi.

Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: