Polat Alemdar'ın sigarası çıktı!

Dila Tezemir Polat Alemdar'ın sigarasını tanıttı..

Magazin

Polat Alemdar'ın sigarası çıktı! Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu Başkanı Dila Tezemir Kuzey Irak’ta Murad Alamdar markasıyla üretilerek Ortadoğu da satılan ve ülkemize kaçak yollarla sokulan sigarayı kamu oyuyla paylaştı. Bağımlılıklarla mücadelesiyle tanınan Sanatçı yaptığı basın açıklamasında;


Pana Film yapımı olan Kurtlar Vadisi dizisi ve bu yapım firması tarafından hayata geçirilen bütün projeler son derece saygın ve başarılı çalışmalardır. Bütün çalışmalarında toplum ahlakına ve inançlarına saygı çerçevesinde hareket eden ve bu anlayışlarından zerre kadar taviz vermeyen Recai Şaşmaz, Üzeyir Şaşmaz ve Necati Şaşmaz Beylerin örnek çalışmaları naçizane takdire şayandır. Özellikle Polat Alemdar karakteri ile çok başarılı bir çıkış yapan ve yediden yetmişe bütün insanımızın beğenisini toplayan ve beyefendi kişiliği ile tanınan Necati Şaşmaz bey neredeyse her Türk gencinin rol model olarak benimsediği bir insan haline gelmiştir.

Ancak geçtiğimiz hafta içerisinde Kuzey Iraktan yıllardır mücadelesini verdiğim bağımlılık konusunu bilen ve beni ziyarete gelen yakın dostlarımın Necati Şaşmaz beyin adının ve görsellerinin kullanıldığı sigara üretiliyor diye bilgilendirmeleri üzerine konuyu araştırdım ve sigara kaçakçılığının yoğun olduğu bölgelerden bu sigaraları temin ettirdim.

Bilindiği üzere Kurtlar Vadisi dizisi Orta doğu ülkelerinin birçoğunda dublajlı olarak yayınlanmakta ve Polat alemdar karakteri oralarda Murad Alamdar olarak seslendirilmektedir. Bazı kaynaklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda öğrendik ki dizi o bölgelerde de oldukça iyi izlenme oranlarına sahiptir.

Her iyi şeyin yakıştırmasının yapıldığı gibi ünlü oyuncu Necati şaşmaz beyinde ismi birçok yerde kullanılmakta ve bir marka haline gelen bu karakter maalesef kötü niyetli insanlarca istenmeyen şeylerin üzerinde de kullanılmaktadır.

Malum olduğu üzere sigara içerisinde üç bine yakın zehirin bulunduğu bağımlılık yapıcı ve zararlı bir maddedir. Kurtlar vadisi dizisi ve Polat alemdar karakterinin başarısı insanları bağımlılık tuzaklarına düşürmek isteyen kişi ve kişilerce kötü kullanılmaktadır. Özellikle Irak ta “Murad Alamdar” markasıyla bir sigara üretilmiş ve üzerine Necati Şaşmaz Beye ait bir fotoğraf eklenmiştir.

Konuyu henüz Pana Film ve Şaşmaz ailesiyle paylaşamadık ancak eminiz ki kendilerinin bu konuyla ilgili malumatları bulunmamaktadır. “Hoca halka verir talkımı, kendi yutar salkımı” söyleminin Pana film ailesi için geçerli olduğuna inanmıyoruz.

Kutusu üzerinde firma yerine Europen Union ve American Blend ibarelerinden başka ibareye rastlayamadığımız bu sigara paketleri bunlardır. Üretici firma ve detaylı bilgileri tarafımızda mevcuttur. Necati Şaşmaz beyin talep etmesi halinde kendisinin tarafımızca bilgilendirilmesi en doğal hakkıdır.Bizden isterlerse konunun detayını ve aslında sigara markası olmak gibi basit bir tuzağın arka planında kimlerin olduğunu ve gerçekte nelerin döndüğü bilgisini verebiliriz. Ben şahsen ve Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizm ile Mücadele Federasyonu başkanı olarak söz konusu önemli insanların özellikle böylesi bir konuda kayıtsız kalacaklarına inanmıyorum.

Bunlarda ilginizi çekebilir: