POLİSTEN 6 MAYIS ALARMI: İSTANBUL BUGÜN KAPALI!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbullular'ı mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyardı...

Magazin

POLİSTEN 6 MAYIS ALARMI: İSTANBUL BUGÜN KAPALI! İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre kentte bugün yapılacak 4 etkinlik için bazı yollar trafiğe kapatılacak. Boğaziçi Köprüsü, Haliç Köprüsü yürüyüş nedeniyle kapalı. Zeytinburnu ve Kadıköy'de miting nedeniyle bazı yollar kapanırken, bugün ayrıca GS-BJK maçı Türk Telekom Arena'da oynanacak. Anadolu yakasından maça gidecek taraftarlar için yol çileye dönebilir. Bütün bunlarla beraber tüm Marmara'da sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıklar 2-4 derece azalacak.

Yapılan açıklamaya göre ilk olarak Boğaziçi köprüsü trafiğe kapatılacak. ‘Orijinal Kuzey Disiplin Yürüyüşü’ nedeniyle aynı gün saat 07.00-11.00 saatleri arasında yürüyüş sona erinceye kadar kontrollü olarak trafiğe kapatılacak yollar şu şekilde belirtildi:

- Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yol Anadolu’dan Avrupa Yakası’na geçiş.

- Anadolu Yakası Altunizade D-100 köprü katılım ile Beylerbeyi ayağı köprü girişinden Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yolu takiben Yıldız-Beşiktaş Kavşağına kadar olan güzergah trafiğe kapatılacaktır.

- Eski Kısıklı Caddesi’nden gelip D-100 Kuzey Katılım.

- Beylerbeyi D-100 Kuzey Katılım.

- Mahir İz Caddesi üzeri Altunizade Köprüsü’nden D-100 Kuzey Katılım, (Millet Parkı Önü)

- Tophanelioğlu Caddesi- Gold Bilgisayar Önünden Çevre Yolu D-100 Kuzey Katılım.

- Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadından Boğaziçi Köprüsü istikameti Otosan Köprüsüne gelmeden D-100 Güney Göztepe Köprü istikameti.

- Bostancı-Kozyatağı istikametinden gelip Otosan Köprüye gelmeden D-100 Kuzey’e katılım.

- Kadıköy’den gelip D-100 Güney Otosan Köprü altından Boğaziçi Köprüsü Kuzeye katılımlar trafiğe kapatılacaktır.


KUZEY DİSİPLİNİ NEDİR?

Boğaziçi Köprüsü'nün kapanma nedeni bugün yapılacak Orijinal Kuzey Disiplini Yürüyüşü... Şimdi sosyal medyada bu sporun ne olduğu konuşuluyor... Anlatalım...

Kuzey disiplini yürüyüşü, Finlandiya'dan dünyaya yayılan bir spor. Bugün Almanya'da 1 milyondan fazla kişi bu sporu tercih ediyor. Ağır spordan hoşlanmayanlar, hayatında çok spor yapmamış olanlar bu yürüyüşü tercih ediyor.

Kuzey disiplini yürüyüş için iki batona ihtiyaç var. Bu disiplin için özel batonlar olsa da kayak batonları da aynı işi görüyor. Kuzey disiplini yürüyüşü vücudu bütünüyle çalıştırdığı için tercih ediliyor. Bu sporu yaparken yaklaşık 600 kas çalışıyor ki bu da, vücuttaki toplam kas iskeletinin yüzde 90'ı demek.

HALİÇ KÖPRÜSÜ DE KAPALI

Geleneksel Kadir Has Üniversitesi Altın Boynuz Ödüllü Liselerarası ve Büyükler 10. Yıl Yol Koşusu nedeniyle de saat 07.30’dan itibaren koşu sona erinceye kadar ise Unkapanı-8 Mayıs Kavşağı arası Balat Sahil Yolu gidiş ve geliş güzergahı ile bu güzergaha çıkan cadde ve sokaklar, Haliç Köprüsü’nden Ayvansaray’a İnişler (Kuzey-Güney) trafiğe kapatılacak.

KADIKÖY’DE MİTİNG

Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenecek "Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarını" anma mitingi nedeniyle de saat 13.00’dan itibaren kapatılacak yollar şu şekilde sıralandı:

- Rıhtım Caddesi tamamen trafiğe kapatılacak.

- Boğa Meydanı’ndan Rıhtım Caddesi’ne kadar tüm yol trafiğe kapatılacak.

- Söğütlüçeşme Caddesi’nden rıhtıma inen ara sokaklar.

ZEYTİNBURNU’NDA MİTİNG

Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı’nda da düzenlenecek "Kutlu Doğum Etkinliği" nedeniyle saat 14.00’dan itibaren kapatılıcak yollar şu şekilde açıklandı:

- Onuncu Yıl Caddesi’nde Abay Caddesi’ne giriş.

- Kazlıçeşme Demiryolu Altgeçidinden Zakirbaş Sokak kapatılacak Kazlıçeşme istikametine akım verilmeyecek

- Zeytinburnu Belediye Yanı varyant başından akım kesilerek Abay Caddesi kapatılacak.

- Onuncu Yıl Caddesi gerektiğinde trafiğe kapatılacak.

ALTERNATİF YOLLAR

• 8 Mayıs Kavşağından gelen akım Eyüp istikametine,

• E-5 Kuzeyden gelen akım Cevizlibağ istikametine,

• E-5 Güneyden gelen akım Savaklar Caddesi Edirnekapı istikametine,

• Savaklar Caddesinden gelen akım E-5 Güney Haliç Yeniköprü istikametine,

• Atatürk Bulvarından gelen akım Unkapanı Köprüsü Taksim istikametine,

• Ragıp Gümüşpala Caddesi`nden gelen akım Atatürk Bulvarı Aksaray istikametine,

• Unkapanı Köprüsünden gelen akım Atatürk Bulvarı Aksaray istikametine yönlendirilecektir.

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Hava sıcaklığının Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Bugün için planı olanlar dikkat. Marmara'da da sağnak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin iç ve doğu bölgeleri ile Trakya kesiminde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli (yer yer dolu yağışı ve yağış anında lokal kısa süreli fırtına) olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, Ani sel, lokal dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: