'POPSTAR ALA KURDÎ' GELİYOR

TRT Şeş'ten yeni bomba... Kürtçe Popstar yarışması yapılacak, İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar ve Yılmaz Erdoğan jüri olacak..

Magazin

'POPSTAR ALA KURDÎ' GELİYOR Kürtçe yayını başlatan TRT bir ilke daha imza atıyor. Popstar Alaturka yarışmasının Kürtçe versiyonu 'Popstar Ala Kurdi' için hazırlıklar başladı. Yarışmada jüri üyelikleri için Kürt kökenli sanatçılar İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar ve Yılmaz Erdoğan'a teklif götürülecek.

'Popstar Ala Kûrdi' geliyor....

TRT 6 (Şeş), yeni 'tatlısesler' çıkartmak için kolları sıvadı. İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar ve Yılmaz Erdoğan gibi Kürt kökenli sanatçıların jüriliğinde Kürt Starlar yaratılacak.

YENİ BİR STAR DOĞACAK
TRT-6 (Şeş)'yla birlikte Kürtçe yayınına başlayan TRT bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye'de büyük ilgi gören 'Popstar Alaturka'nın Kürtçe versiyonu 'Popstar Ala Kurdi' için hazırlıklar başladı. TRT-6 Şeş, sabah programı, talk show'lar, Kürtçe diziler derken şimdi de 'star' yaratacak.

3 AYRI LEHÇE KULLANILACAK
TRT yarışma için Kürt kökenli sanatçıları tercih edecek. Bu isimler arasında İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar ve Yılmaz Erdoğan yer alıyor. Sanatçılar teklifi kabul ederse gençler, Türkiye'nin ilk Kürt Star'ı olmak için yarışacak. Yarışmada, Kırmanç, Zaza ve Sorani lehçeleriyle şarkılar söylenecek. l

Bunlarda ilginizi çekebilir: