POPSTRA'A CEZA

Star TV’nin ilgi çeken programı 'Popstar Alaturka'ya RTÜK'ten ilginç bir ceza geldi.

Magazin

POPSTRA'A CEZA Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 'Popstar Alaturka'nın 16 Mart tarihinde yayınlanan bölümünde Osmantan Erkır'ın izleyiciler arasından sahneye davet ettiği 11 yaşındaki Simge'nin roman havası eşliğinde dans etmesine, ağır bir ceza verdi.

RTÜK, 'Popstar Alaturka'yı bir günlüğüne durdurdu. Star TV, bu karara hemen itiraz etti. Bu itiraz kabul edilmezse, yeni yayın döneminde 'Popstar Alaturka'nın bir bölümünün yerine saat 20.00 ile 24.00 arasında belgesel program yayınlanacak.

RTÜK'ün, Star TV'ye gönderdiği tebligatta, "Popstar Alaturka adlı programının, 3984 sayılı Kanunun 4756 sayılı Kanunla değişik 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında belirlenen 'Radyo, televizyon ve veri yayınları, hukukun üstünlüğüne, Anayasa'nın genel ilkelerine, temel hak ve özgürlüklere, milli güvenliğe ve genel ahlaka uygun kamu hizmeti anlayışı çerçevesinde yapılır' ilkesine tekraren aykırı bulunması nedeniyle, yayın kuruluşunuza bir (1) kez program durdurma müeyyidesi uygulanmasına karar verilmiştir' ifadeleri kullanıldı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: