'PORTAKAL YOKSA ÖDÜL DE YOK'

Tuğba Özay'ın da rol aldığı film, Altın Portakal'a seçilmeyince, manken tepkisini göstermekte gecikmedi.

Magazin

'PORTAKAL YOKSA ÖDÜL DE YOK' Tuğba Özay, peşmerge kızını canlandırdığı 'Saddam'ın Askerleri Kara Güneş' filminin Altın Portakal'a seçilmemesine tepki gösterdi. Özay, 'Açık saçık sahneler yok. Portakalların görünmesi gerekiyordu herhalde' dedi.

Ünlü manken Tuğba Özay ve Yalçın Dümer'in başrolünde oynadığı 'Saddam'ın Askerleri Kara Güneş' filminin Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne seçilmemesine tepkiler sürüyor. Filmin yönetmen Gani Şavata Kanaltürk'teki 'Orada Neler Oluyor? programına konuk oldu.

Filminde açık seçik sahneler olmadığı için seçilmediğini ima eden Gani Şavata, Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak' filmini eleştirdi. Programa telefonla katılan Tuğba Özay ise şunları söyledi; 'Portakalların görünmesi gerekiyordu herhalde. Bu kadar basite indirgemek istemiyorum ama bu filmin seçilmemesinin altında çok da iyi düşünceler beslemiyorum. Her sene Altın Portakal'la ilgili spekülatif haberler çıkıyor. 'Bu işler biraz da al gülüm ver gülüm' ifadesini kullanan Tuğba Özay, 'Atilla Dorsay gibi önemli bir insanın 'Bu filmde çok fazla şiddet var' diye bahane göstermesi bana çok anlamsız geldi. Biz Irak'ta yaşanan sorunları ele aldık. Bu filmde pornografik hiçbir görüntü yok' dedi.

Özay, filminin yurtdışındaki festivallere katılacağını ve ödül alacağına inandığını da söyledi. Festivalin ön jürisinde bulunan Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay da programa telefonla katılarak 'Üzerinde durulacak kadar oyunculuk yoktu o filmde. Film bence yarışmaya katılacak kadar iyi film değildi... Aşırı bir şiddet kullanımı var' ifadesini kullandı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: