POTANIN PERİLERİ LONDRA OLİMPİYATLARI'NDA!

FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’nde gruptan ikide iki yaparak lider çıkan Potanın Perileri, Londra yolunda son maçında da Arjantin'i 72-58 mağlup ederek tarihi bir başarıya imza attı.

Magazin

POTANIN PERİLERİ LONDRA OLİMPİYATLARI'NDA! A Milli Kadın Basketbol Takımımız, yakaladıkları bu büyük başarı ile Türk kadın basketbol tarihinde ilk kez olimpiyatlarda temsil edilme hakkı elde etmiş oldu.

Ankara Spor Salonu'nunda oynanan ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği maçta Periler, maça ezici bir üstünlükle başladı ve rakibini adete sahadan sildi. Millilerimiz, ilk periyodun başı ve ikinci periyodun sonunda yakaladığımız farklı seriler ile ilk yarıyı 35-15 gibi bir skorla kapattı.

Üçüncü çeyreğin sonu ve son çeyreğin başında Arjantin üst üste 3 sayılık basketler ile farkı 10 sayıya kadar indirse de Periler yeniden uyanarakfarkı yeniden açtı ve Londra vizesini kaptı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: