POYRAZOĞLU GENÇLERLE BULUŞTU!

ünlü tiyatrocu ali poyrazoğlu cennet kültür merkezinde gençlerle buluştu...

Magazin

POYRAZOĞLU GENÇLERLE BULUŞTU! 'AZİZ YENİAY'A TEŞEKKÜR EDERİM'

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nin sanat dünyasının ünlü isimlerini gençlerde buluşturan söyleşileri sürüyor. Etkinlikler çerçevesinde CKSM sahnesine konuk olan son isim Türk tiyatrosunun önemli simalarından biri olan Ali Poyrazoğlu'ydu. Sanata verdiği destekten dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'a teşekkür eden Poyrazoğlu, kurulacak Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Tiyatrosu'na da aktif olarak destek vereceğini müjdeledi.

'BENİ TİYATROCU YAPAN AZİZ NESİN'

CKSM söyleşilerine konuk olarak Küçük İstanbul gençliği ile buluşan ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu sanat yaşamına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar İstanbul Şehir Tiyatroları, Dormen Tiyatrosu, Kent Oyuncuları Tiyatrosu, Gülriz Suriri ve Engin Cezzar Tiyatrosu gibi önemli sanatsal kurumlarda görev yapan ve 1972 yılında kendi sahnesini kurarak 1998 yılında Devlet Sanatçısı ödülüne layık bulunan Poyrazoğlu, 'Tiyatroya attığım ilk adımı Aziz Nesin'e borçluyum' dedi. Kendi tiyatrosunu kurduğunda oynayacak oyun bulamadığını vurgulayan Poyrazoğlu, 'Aziz ağabeye rica ettik. Sağolsun, bizi kırmadı. İlk oyunumuz olan Hakkımı Ver Hakkı'yı yazarak bize armağan etti. Onun sayesinde hala bu sahnelerdeyim' şeklinde konuştu.ALİ POYRAZOĞLU'NDAN GENÇLERE TAVSİYELER

Söyleşinin başında Küçükçekmece sahnelerinde de oynanan 'Ben Eskiden Küçüktüm' adlı eserinden kısa bir bölümü canlandıran sanatçı, salonu dolduran gençler tarafından ilgiyle izlendi.

Söyleşinin soru-cevap kısmı ise ilginç anlara sahne oldu. Öğrencilerden gelen ısrarlı sorulara samimi bir havada yanıt veren Poyrazoğlu, kendi yaşamından kesitlerle de hayata bakış açısını yansıttı.

'Senin en büyük hazinen bilgindir. Her kazandığın bilgi seni daha yukarı taşır. O yüzden daha bu yaşlardan başlayarak, üst düzeyde çalışmalı ve kendini gelecek için hazırlamalısın. Zenginliğin parayla ilgisi yok; yaşamdaki düğümleri çözebilecek bir zekâ geliştirmelisin. Okulda öğretilmeyen dersleri de öğrenmelisin ki bu seni hayata hazırlayacaktır' diyen Poyrazoğlu, gençlerden büyük alkış aldı.

'BELEDİYECİLİK İNSANA HİZMET ETMEKTİR'

'Türkiye'de birçok belediye var. Ama özellikle Küçükçekmece, insanı sanatla buluşturmak için böylesine inanılmaz hizmetlere imza atmış' sözleriyle CKSM sahnesini öven sanatçı, sözlerine şöyle devam etti.
'Belediyeciliğin insana hizmet etmek olduğunu kavrayan ve bu yönde çalışmalarını sürdüren Başkan Aziz Yeniay'a bir sanatçı olarak teşekkür ediyorum.' Poyrazoğlu ayrıca önümüzdeki aylarda kurulacak olan Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Tiyatrosu'na da her türlü katkı ve desteği sağlamaktan mutluluk duyacağını ifade etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: