Prince'in ailesi doktora ve hastaneye dava açtı!

ABD'li pop yıldızı Prince, iki yıl önce uyuşturucu etkisi gösteren bir ağrı kesiciyi aşırı dozda alması sebebiyle yaşamını yitirmişti. Prince’in ailesi, reçeteyi yazan doktora ölümden sorumlu olduğu iddiasıyla dava açtı.

Dünya Magazin

Prince'in ailesi doktora ve hastaneye dava açtı! İki yıl önce henüz 57 yaşındayken hayatını kaybeden efsane şarkıcı Prince, ölümüyle dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Minneapolis’teki evinde ölü bulunan Prince’in evinde yapılan aramalarda uyuşturucu etkisi gösteren ağrı kesiciler bulunmuştu.

Prince’in ölümünden haftalar sonra ise yüksek dozda fentanil, eroinden 50 kat daha güçlü olan sentetik ilaç almış olduğu açıklanmıştı. Toksikoloji raporu da ünlü şarkıcının aşırı doz fentanil maddesi kullanımından öldüğünü doğrulamıştı. Şimdi ise Prince’in ailesi harekete geçti ve uyuşturucu etkisi yaratan ilaç yazan doktor Michael Schulenberg’in peşine düşerek dava açtı.

Aile, doktorun şarkıcıya yanlış dozda bir ilaç verdiğini ve doğru tedaviyi uygulamadığını iddia ederek ölümünden sorumlu tuttu. Reçetelerin yeniden incelenmesini isteyen aile, doktor ve hastaneden şikayetçi oldu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Prince 57 yaşında hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü şarkıcı Prince 57 yaşında hayatını kaybetti

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: