PTT Messenger iddialarına resmi açıklama geldi!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında kullanılan PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiş bir yerli anlık mesajlaşma platformu olarak duyurulmuştu. PTT Messenger APK iddialarına resmi açıklamaysa bugün geldi.

Yaşam

PTT Messenger iddialarına resmi açıklama geldi! PTT A.Ş. tarafından resmi Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarla yapılan açıklamada PttMessenger’ın kurumsal müşteriler için geliştirilmiş bir çözüm olduğu vurgulanmış.

Uygulama geliştirilirken signal tabanlı açık kaynak kod kullanıldığı belirtilirken PttMessenger uygulamasının tüm geliştirme haklarının PTT A.Ş’ye ait olduğu belirtilirken Zebrachat ismininde uygulamanın geliştirme aşamasında kullanılan proje ve ürün adı olduğu söylenmiş.

PTT Messenger APK dosyasının ise henüz piyasada bulunmadığını söyleyen açıklamada bunun yanında internette yer alan PttMessenger adlı dosyaların PTT A.Ş’nin kurumsal anlık mesajlaşma ve haberleşme çözümüyle bir ilgisinin bulunmadığı da vurgulandı.

Milli, Güvenli Anlık Mesajlaşma ve Haberleşme Çözümü olarak lanse edilen haberleşme uygulamasını, PTT Genel Müdürlüğü geliştirdi. Android ve iOS desteğinin yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemli cihazlarda çalışabilen uygulama bu sayede kullanıcılara platformdan bağımsız bir yapı sunuyor. Ancak uygulamanın detayları ise henüz bilinmiyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: