Puzzle gibidir hayat!

Hayat çok karmaşık olur bazen. Hatta birileri daha çok karıştırarak öyle bir önünüze döker ki onu, önce bir apışıp kalırsınız. Ama şöyle düşünün. Önünüze dökülmüş 1500 parçalı bir puzzle gibi aslında her şey. O karışıklığı çözdükçe asıl manzaraya yaklaşırsınız ve çözdükçe daha eğlenceli bir hal almaya başlar. İyi hissedersiniz.

Kültür-Sanat

Puzzle gibidir hayat! Ve puzzle mutlak biter. Sonunda başarmış olmanın mutluluğunu yaşarsınız. Fakat çoğunlukla o son parçayı kaybeder hayat. Tamamen bitirmenize izin vermez. Çok sonra o parça da çıkar bir yerlerden ama tablo ortada değildir artık ve bir işe yaramaz.

Maket yapmayı da çok severim ben. Hatta aldığım mobilyaları inatla kendim kurarım. Yorulsam da, belim ve başım ağrısa da devam ederim. Çözdükçe eğlenirim. Yani bir tek puzzle değil, ben hayatın önüme çıkardığı tüm karmaşaları çözmek için inat ve sabırla karşısına dikilirim. Siz de kendi hayatınızın seyircisi değil oyuncusu olun. Karşınıza çıkan her karmaşa bir ödülün ilk parçalarıdır. Bu arada puzzle yapmak gerçekten terapi.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: