Rafet El Roman’a 1 liralık dava!

Rafet El Roman’ın eski kayınpederi Atilla Kaplakarslan, kendisine “Yalaka, yavşak ve korkak” diyen şarkıcıya tazminat davası açtı. Hakaret suçundan hakkında iddianame hazırlanan Rafet El Roman, mahkemeye çıkacak.

Magazin

Rafet El Roman’a 1 liralık dava! Şarkıcı Rafet El Roman, eski kayınpederi olan Atilla Kaplakarslan hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle başına dert aldı. 2014 yılında Almanya'da evlendiği Ceren Kaplakarslan'dan 2 yıl sonra boşanan El Roman, boşanma davasından birkaç gün önce sosyal medyada eski kayınpederi aleyhinde paylaşımlarda bulundu.

Şarkıcı, iddiaya göre paylaşımında şu sözleri dile getirdi: "Atilla Kaplakarslan sen hayatımda tanıdığım, en yalancı, en yalaka, en yavşak ve en korkak insansın. Yavşak; 'Evlen kızımla, her şey iyi olacak, rahat edeceksiniz' diye yalvarıp sonra 'Biz onu damat olarak kabul etmedik' diyendir."

Atilla Kaplakarslan, bu paylaşım sonrası eski damadına 1 liralık tazminat davası açtı. Hakareti Atilla Kaplakaraslan'ın başlattığını iddia eden Rafet El Roman ise bin liralık karşı dava açtı. İkili arasındaki davalar sürerken, Kaplakarslan eski damadını savcılığa ihbar etti. Soruşturma kapsamında Rafet El Roman'ın ifadesine başvuruldu. Şarkıcı, eski kayınpederinin basına verdiği demeçler nedeniyle bu sözleri kullandığını açıkladı.

Dosya, Uzlaşma Bürosu'na gönderildi ancak taraflar uzlaşmaya varamadı. Cumhuriyet savcısı Hakan Aksoy'ın yürüttüğü soruşturma da böylece tamamlandı. Savcı Aksoy, Rafet El Roman hakkında 'hakaret' suçundan dava açtı. İddianamede, Rafet El Roman'ın paylaşımlarının hakaret suçu oluşturduğu belirtildi. Rafet El Roman, Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Rafet El Roman:

Rafet El Roman: "No botox, No make up, No filter..."Rafet El Roman sosyal medyayının diline düştü!

Rafet El Roman sosyal medyayının diline düştü!

Bunlarda ilginizi çekebilir: