RAMAZAN'DA KİLO VERMENİN FORMÜLÜ!

Ramazan'da fazlalıklarınızdan kurtulmaya ne dersiniz?

Magazin

RAMAZAN'DA KİLO VERMENİN FORMÜLÜ! Oruç tutmak bizi manevi olarak rahatlattığı gibi aynı zamanda da fazla kilolardan kurtulmamız için de mükemmel bir fırsat. Bir düşünün... 16 saat aç kalabiliyorsanız, iftar ve sahurda da sağlıklı beslenerek bir türlü kurtulamadığınız fazla kilolarınızdan ve bölgesel yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

En sağlıklı iftar menüsü
Ramazan sofraları çeşit çeşit yemekler ve tatlılarla donatılır... Fakat aşırı yağlı yemekler ve iftardan sonra hemen tatlı yemek, kan şekerinizi ve tansiyonunuzu birden yükseltebilir. Bunun yerine, sofranızda mutlaka salata, çorba ve meyveye yer vermeli, tansiyon ve şeker ölçümünüzü de düzenli olarak yapmalısınız.

Gün boyu hissedilen yoğun açlık hissini bastırmak için ekmek, makarna ve pilav gibi karbonhidratlı besinleri tercih ederiz. Fakat, bu tür yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi yüzünden hazımsızlık problemi yaşanır. Hazımsızlığı önlemek için bitki çayları size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da yağları yakmanızı da kolaylaştıracaktır.

İftardan sahura kadar sürekli birşeyler yeme isteğini önlemek için yoğun bir lif takviyesi gereklidir. Diyet lifi takviyesi ile birlikte bol su tüketildiğinde yoğun bir tokluk hissi verecek, fazla yemenizi önleyecektir.

Gün boyu aç ve susuz kalmanın yol açtığı halsizlik ise gün boyu fiziksel performansımızı olumsuz etkiler. Bunu önlemek için de enerji veren doğal besin takviyeleri size yardımcı olacaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: