RAMAZAN'I MEKKE'DE GEÇİRECEK

Magazinin duayen isimlerinden Şenay Düdek Ramazan'ı kutsal topraklarda geçirecek. Dedesiyle ilgili sır ise bakın ne?

Magazin

RAMAZAN'I MEKKE'DE GEÇİRECEK Magazin dünyasının ünlü ismi Şenay Düdek bu yıl Ramazan'ın 15 gününü Mekke'de geçirecek. Düdek'in dedesi de zamanında Kabe'ye bekçilik yapmış...

Magazinin sivri dilli ismi Şenay Düdek'in dedesi Tevfik Düdek'in Kâbe'ye 6 yıl gönüllü bekçilik yaptığı ortaya çıktı. Osmanlı'da üst düzey bir asker olan Düdek, o dönemde sınırlarımız içerisinde yer alan kutsal topraklarda görev yapmış.

Zaman'a konuşan Şenay Düdek, bu yıl Ramazan ayını dedesinin bekçilik yaptığı mübarek topraklarda geçirecek. Burada 15 gün kalacak olan Düdek, ardından Konya'ya geçecek. Mübarek ayı Hz. Mevlânâ'nın şehrinde tamamlayacak.

Ramazan boyunca 100 bin YTL maaşlı bir program teklifini kabul etmediğini söyleyen Düdek, 'Ramazan'ı sükûnet içinde geçirmek için kabul etmedim. Çünkü çalışırken stresli oluyor ve çevremdekilerin kalbini kırıyordum.' dedi. Şenay Düdek, daha önce bir defa gittiği kutsal topraklarda Ramazan'ı geçirme düşüncesinin kendisini çok heyecanlandırdığını anlatıyor. Bu mübarek ayı annesi ve kız kardeşleriyle birlikte huzur içinde tamamlamak istiyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: