RECEP İVEDİK'EN SONRA RECEP İBİBİK!

Son günlerin izleyici rekorları kıran sinema filmi 'Recep İvedik'ten sonra yönetmen Oğuz Gözen, bu kez 'Recep İbibik' adını verdiği bir kara mizahı işleyen bir sinema filmi çekti.

Magazin

RECEP İVEDİK'EN SONRA RECEP İBİBİK!  Yönetmen Oğuz Gözen, Şahan Gökbakar'ın rol aldığı Recep İvedik'in bol küfürlü, müstehcen sahnelerin bol olduğu bir film olduğunu belirterek, 'Recep İbibik, Şahan'ın yaptığı omurgasız, senaryosuz, peşpeşe dizilen parodiler gibi. Küfürler, müstehcen sahneler var. Bizim yaptığımız Recep İbibik, bir kara mizah. İçinde hiç bir müstehcen bir sahne yok. Toplumsal taşlama. Ne ilginçtir ki bu kara mizah yıllarca horlanan ses sanatçısı Recep Bülbülses tarafından canlandırıldı.' dedi.

Bugüne kadar 149 film çekerek Türkiye'nin en fazla film çeken üçüncü yönetmeni olan Oğuz Gözen, daha sonra 'Recep İbibik, babası ve dedesi memleketlerinin en büyük tavuk, horoz yetiştiricisi olan hatta dedesinin dedesi, padişahların horozlarını yetiştirmekle ün salmış buluna, ibibik soyadlı bir adamın öyküsüdür. Kendisini ve soyun, büyük şehirlerde herkesin tanıyacağınoı sanan Recep İbibik, bir gün kalkıp İstanbul'a gelir. Ancak durum hiç de sandığı gibi değildir. Bir tesadüf sonucu sinema piyasasına girer, artist bile olan Recep İbibik'in büyük şehir çarkı içinde başına gelmeyen kalmaz. Bu çark onu kendisinin, ailesinin ve yavuklusunn yüzlerini kızartacağı duruma sokar. Ancak yaşadığı olaylar komik olduğu kadar düşündürücüdür de... Film, hiç bir kötü söz, küfür ve müstehcenlik içermiyor. Kara mizah bir yapıt olan Recep İbibik, tam bir tkoplumsal taşlama filmidir. Ve ne gariptir ki bu toplumsal taşlama, günlerden bir gün sinemamızda, horlanan, ezilen, itilip kakılan Recep Bülbülses aracılığıyla yapılmaktadır.' diyerek filmin hikayesinin çıkışını anlattı.

Recep İbibik filminde Recep Bülbülses'le birlikte Gamze Tunar, İncilay Özdemir, Maşallah Ekrem, Şükran Çağman, Hüseyin Kelleci, Cemal Ariş, Güven Turgut, Cemal Ertokuş, Ayten Metin ve İlyas Özdemir rol alıyor.
Vatan
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: