RECEP İVEDİK'İN'ÇAKMA'SI ÇIKTI!

Fransız komedi filmi 'RRRrrr'a olan benzerliği yüzünden eleştirilen 'A.R.O.G'tan sonra uluslararası bir reklam karakterinin 'Recep İvedik'e benzerliği gündemde bu kez..

Magazin

RECEP İVEDİK'İN'ÇAKMA'SI ÇIKTI! Şimdiye dek Türk filmlerinin yabancı filmlerden esinlendiği konuşuluyordu; şimdi 'Recep İvedik' karakterinin yurt dışı kaynaklı bir reklama ilham kaynağı olup olmadığı merak ediliyor.

Türkler'i anlatan bir karakter
Sözkonusu reklam, 'Yiyecekler değil ama paketlemeleri iştahımı kabartır' sloganını kullanan, yurt dışında arabaları ve binaları reklam ilanlarıyla giydiren bir firmaya ait. Reklamın başrölünde ise 'Recep İvedik' kılıklı bir oyuncu mevcut. Eleştirmenler beş milyon kişinin izlediği 'Recep İvedik'in bu kadar beğenilmesini Türkler'in içinden çıkan bir tipleme olmasına bağlamıştı. Reklamlarda da tüketicinin kendisini bulacağı karakterlerin tercih edildiği görülüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: