"Rezalet giyiniyor!"

Kraliyet modacısından First Lady'ye ağır eleştiri!

Kadın

"Rezalet giyiniyor!" Dünyaca ünlü İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood (72) alternatif bir modacı... Birçok Hollywood yıldızını giydiriyor. Ama Başkan’ın eşi dahil tüm ünlüleri acımasızca eleştiriyor...

İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood 72’sine merdiven dayadı. Olay yaratmak onun için hâlâ normal bir durum. Çıkardığı tartışmalarla hep manşetlerde... Kısa süre önce Kate Middleton’ı acımasızca eleştirmişti. Westwood, sürekli yeni elbiselerle görüntü veren Cambridge Düşesi’ni, kadınları tüketim çılgınlığına iterek kötü örnek olmakla suçladı.

İlk dükkânını 43 yıl önce Londra’da açan “alternatif modacı”nın, Kraliçe Elizabeth tarafından ödüllendirilmiş ve birçok Kraliyet mensubunu giydirmiş olmasına rağmen Middleton’ı eleştirmesi daha da dikkat çekiciydi. Bu yüzden Westwood için dikkafalı demek ağır kaçmaz. Zira cesur eleştirilerinin son adresi Amerika’nın “First Lady”si Michelle Obama! Vivienne, geçenlerde de New York Times muhabirine “Michelle Obama rezalet giyiniyor” dedi. ABD’de bir moda ikonu olarak görülen ve John F. Kennedy’nin medyatik eşi Jackie’ye benzetilen “Bayan O.” bu sözleri hak etmiş miydi?

‘MICHELLE, ÜZERİNE NE YAKIŞIR BİLMİYOR’

Vivienne Westwood, muzır bir tavırla “Ne düşünüyorsam onu söyledim. Michelle hoş bir kadın ama üzerine neyin yakışacağını bilmiyor” dedi. “Ne diyorsun Vivienne” diye sordum şaşkınca... Hiddetlenerek devam etti: “İkinci el elbiseler giyiyor; evet, ama nasıl giyiyor? Moda daha iyi görünmeniz, kendi tarzınızı yaratmanız için var. Michelle ne bulursa onu giyiyor. Hiçbir tarzı yok! Onu nasıl Jackie Kennedy ile karşılaştırırlar? Jackie kendine yakışanı bilirdi. Üzerine uymayacak bir şeye dokunmazdı bile. Bu yüzden büyüleyiciydi.” Duyduklarıma hayret ediyorum. Vogue Dergisi, Michelle’i “Moda Kraliçesi” bile seçmişti. Bunu söyleyince küçümser gözlerle bakıyor. “Yapmayın! Siyaset bu. Sonuçta ilk siyah First Lady’den bahsediyoruz” diyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: