Ribaund Canavarı Ömer Aşık

Milli basketbolcumuz Ömer Aşık, NBA'de ribaund krallığını bırakmıyor. Houston Rockets forması ile çıktığı 51 mücadelede 587 ribaund toplamayı başaran Ömer, en yakın rakibine 30 ribaundluk bir fark atmış durumda.

Diğer Haberler

Ribaund Canavarı Ömer Aşık Toplamda birinci, ortalamada dördüncü

NBA'deki temsilcilerimizden Ömer Aşık, özellikle bu sezon göstermiş olduğu performans ile parmak ısırtıyor. Houston Rockets forması ile 51 karşılaşmaya çıkan ve toplamda 1527 dakika süre alan milli basketbolcumuz, 11.5 ribaund ortalaması ile 4. sırada bulunurken, toplamda 587 ribaund toplayarak zirvede yer aldı.

Kendine 'Aşık' etti

Houston Rockets'ta ilk beşin değişilmez ismi haline gelen Aşık, bu sezonki performansı ile önceki 2 sezonundaki istatistiklerini de geride bıraktı. Aşık, 2011 ve 2012 sezonlarında oynadığı 148 maçta, yalnızca 2 defa sahaya ilk 5’te çıkıp, ortalama 13,4 dakika sahada kaldı. 2,13 metre boyundaki pivot, önceki 2 sezonda gerçekleştirdiği 4,5’lik ribaund ortalamasını da önemli bir şekilde geliştirdi. Aşık, bu sezon oynadığı 51 maçta da sahaya ilk 5’te çıktı ve toplam 1527 dakika sahada kalarak 11.5 ribaund ortalaması ile oynadı. K.Gökhan Özdamar / Fanatik.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: