RIZA ÇALIMBAY’IN AKRABASI ÇIKTI!

Magazin

RIZA ÇALIMBAY’IN AKRABASI ÇIKTI! Sabah saatlerinde Etiler'deki Koç köprüsü altına meydana gelen patlama sonrası yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan Ayten Bal babası Mustafa Bal kızının durumuyla açıklamalarda bulundu. Baba Bal, kızının her gün aynı saatte işe gitmek için yola çıktığını, bugün yol kapalı olduğu için geç kaldığını belirtti. Ayrıca hastaneye Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’da gelerek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Çalımbay, Bal ailesi ailesiyle akraba olduklarını söyledi.

YANINDAKİ ARKADAŞI: NE ANLATAYIM Kİ

Etiler'de sabah saatlerindne meydana gelen patlama yaralanan ağır yaralanan Ayten Bal'ın sabah saat 10.00 sıralarında başlayan ameliyatı saat 13. 00 sıralarında sona erdi. Bal'ın ameliyatın ardından yoğun bakıma alındığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Bal'ın sağ bacağının diz kapağın altından kesildiği sol bacağında ise kırıklar olduğu ulaşılan bilgiler arasında. Bu arada Ayten Bal'ın yakınlarının Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki bekleyişi sürüyor.

"ARABADA PATLAMA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞLER "

Patlama sırasında Ayten Bal'ın kullandığı araçta ön koltukta oturan Ceyhan Mercan ise hastanede beklemeye devam ediyor. Mercan sigara içmek için dışarı çıktığı sırada gazeteciler tarafından görüntülendi. Patlamayı yüzündeki ufak sıyrıklarla atlatan Mercan'ın gömleğindeki kan izleri dikkat çekti. Konuşmak istemeyen Mercan'ın eşi Cemal Mercan olayı nasıl haber aldığını anlattı.

Cemal Mercan, " Bana haber verdiler. Habere göre direk buraya geldim. Ne olduğunu onlar da tam olarak bilmiyor. Arabayla geçerken, o anda bir patlama olmuş. Arabada bir patlama olduğunu düşünmüşler. Arabayı durduramamışlar. Araba durunca eşim iniyor. Ayten hanım çıkamayınca ' Abla beni kurtar ' deyince, eşim bağımaya başlamış. o anda oradakiler yardım etmiş " şeklinde konuştu.


"NE ANLATAYIM Kİ. HERŞEYİ BİLİYORSUNUZ "


Bu arada yaşadığı patlamanın şokun atlamadığı görülen Ceyhan Mercan bir süre acil servis girişindeki bankta oturdu. Gazetecileirn ısrarı soruları karşısında " Birşey yok. Sadece arkadaşım. Ne anlatayım ki, herşeyi biliyorsunuz " diye konuştu. Mercan daha sonra hastaneye girdi.

"YOL KAPALIYMIŞ. GEÇ KALMIŞ"

Mustafa Bal, kızının sadece yüzünü görebildiğini kaydetti. Bal, "Ameliyata aldılar. Daha sonra bilgi alamadık. Baba dedi bana bağırdı. Ameliyat iki saat dediler. Doktorlar ameliyatta dediler. Az önce muamele yaptık. Eşim yukarıda oturuyor. " dedi.

Kızının 5 - 6 senedir aynı iş yerinde çalıştığını kaydeden baba Bal, kızının yanındaki kişinin yeğeni Ceyhan Mercan olduğunu ve bu sabah kızına 'Akmerkez'e kadar beni bırakır mısın?' dediğini belirtti.

Kızı Ayten Bal’ın Akmerkez'den otobana çıktığını oradan da Ataşehir'e iş yerine gittiğini söyleyen Bal ‘Kızım her zaman aynı saatte evden çıkıyordu. Bugün yol biraz kapalıymış. Geç kalmış.’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada Bal ailesini ziyarete Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay geldi. Baba Bal'a geçmiş olsun diyen Çalımbay, "Yakınımız çok yakınımız. Televizyonda söyledi haber aldık. Akrabalık da var çok yakın arkadaşımız. Üzülüyoruz. İnşallah sağlığı düzelir başka bir şey istemiyoruz. Şu anada ayağıyla ilgili bir problem var onu bekliyoruz " şeklinde konuştu.


"YÜZÜNDE AĞIR YANIKLAR VAR"


Beşiktaş'ın Etiler semtinde meydana gelen patlamada yaralanan Yazgülü Şubatlı'nın akrabası gazeteci Tülay Şubatlı, “Yazgülü'nün yüzünde ağır yanıklar var. Saçları da yanmış. En ciddi sorun nefes borusunda. Doktorlar nefes borusunun içeriden yandığını söyledi” dedi.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yakını Yazgülü Şubatlı'yı ziyaret eden gazeteci Tülay Şubatlı, Yazgülü Şubatlı'nın yüzünde ağır yanıklar olduğunu, saçlarının da yandığını belirtti.


Tülay Şubatlı, “En ciddi sorun nefes borusunda. Doktorlar nefes borusunun içeriden yandığını söyledi. Böyle şiddetli patlamalarda böyle bir durumun olduğunu belirtildi” diye konuştu.

Tülay Şubatlı, akrabası Yazgülü Şubatlı'nın halen solunum cihazına bağlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yazgülü'nün bu yanıktan ötürü yemek borusunun kapanması önlenmeye çalışılıyor. Halen yoğun bakımda. Sağ gözü de yaralanmış ama ne derece yaralandığını öğrenemedik. Olay sırasında yolda yürüyormuş. Olayın hemen ardından kendi telefonu bozulduğu için başkasının telefonundan eşini arayarak hastaneye kaldırıldığını haber vermiş. Yazgülü'nün bilinci açık.”

Yaralı Sami Işık'ın babası Özcan Işık da oğlunun Levent'teki bir proje mühendislik firmasında çalıştığını ve arkadaşı Agop Demir ile birlikte işe giderken patlamaya maruz kaldıklarını ifade etti.

Özcan Işık, oğlu Sami Işık ile Agop Demir'in Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altında tutulduğunu kaydetti.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Bal'ın sağ bacağını kaybettiği öğrenilirken genç kadına yardım eden vatandaşlardan Hatice Karaman olay anını gözyaşları içinde anlattı. Karaman, kadın sürücünün bacağının koptuğunu söyledi. Etiler Polis Meslek Yüksek okulunun önündeki caddede meydana gelen patlama sonrası, polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgil incelemeler sürüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: