ROJDA DEMİRER'DEN İLGİNÇ İTİRAF!

"Star olmak için magazine bulaşmak şart"

Magazin

ROJDA DEMİRER'DEN İLGİNÇ İTİRAF! ´Cici kız´ olduğum için seksi rol vermiyorlar

Şu sıralar Geniş Aile dizisinde canlandırdığı Zeynep karakteriyle dikkat çeken Rojda Demirer, “star” olmak gibi bir derdinin olmadığını vurguluyor. “Türkiye'de star olmanın yolu magazinden geçiyor. Bense her zaman kendimi geri çektim, işimi yapıp göz önünden kayboldum. Beni yönlendirecek menajerler ve asistanlarla da çalışmadım” diyen Demirer, piyasanın kurallarına uymadığını belirtiyor.

* Sizi hep dizilerde görüyoruz. Yakın zamanda rol almayı düşündüğünüz bir sinema filmi yok mu?

Okuduğum çok fazla senaryo oldu ama bir yandan hep dizilerde çalıştım. Ayrıca uzun bir süre Trabzon'da devlet tiyatrosu da devam etti. Sürekli oraya gidip geldiğim için araya bir de sinema filmi sokamadım açıkçası. Şimdi de aynı anda hem dizi hem sinema filminin beni çok yoracağına inanıyorum ve de çok yorulmak istemiyorum. Çünkü ben özel hayatını da yaşamaktan keyif alan, sevdiklerine vakit ayırmayı seven bir insanım. Önümde çok zamanım var; daha rahat olduğum dönemde yaparım.

Bazı dizilere hiç katlanılmaz sadece para için rol alırım

* Pek çok oyuncu para kazanmak için dizilerde oynadığını ama asıl hayalinin sinema olduğunu söyler. Bu sizin için de geçerli mi?

Tabii ki. Eğer dizi çekiyorsanız, bunda maddi kazancın büyük etkisi var; bu bir gerçek. Ama bu cümleyi şu an rol aldığım Geniş Aile için söyleyemem. Bu dizide çalışmaktan çok memnunum çünkü. Ama bazı işler vardır ki, hiç çekilmezdir ve “sadece kazancı iyi” diye rol almışımdır.

* Komedi mi dram mı desem?

İkisinin de yeri ayrı. Ama son zamanlarda çok fazla dram çektim ve çok ağladığım için komediyi çok özlemiştim. Şu anda komedi oynadığım için çok mutluyum.

* Komedi daha kolay görünüyor.

Hayır, alakası yok. Komedi oyunculuğu en zorudur kesinlikle.

* Sizi hep “cici kız” rollerinde görüyoruz. Bu bilinçli bir tercih mi?

Asla değil, tam tersi benim tercihim kötü kız rolleri. Yani daha sürprizli roller; görüntümün masumiyetinin dışında roller istiyorum. Ama dediğiniz gibi teklifler hep iyi, cici kız yönünde geliyor. Ben de bu durumdan çok mutlu değilim; hep aynı şeyi oynamak canımı sıkan bir durum. Bunun nedeni ise yapımcıların riske girmek istememesi. Eğer oyuncu, bir rolde sevildiyse yine o rolde devam etmek istiyorlar.

* Hakkınızda yazılanlara baktığımızda sizin için hiç “seksi” denmiyor. Neden?

Bunun sebebi de oynadığım roller tabii ki. Sonuçta insanlar beni oynadığım rollerle tanıyor.

* Çok seksi, dişi bir kadını canlandırmanız istenirse kabul eder misiniz; öpüşmem, sevişmem diye açıklamalarınız vardı da onun için soruyorum?

Oynayabilirim tabii ki.

* Starlık kavramıyla aranız nasıl, ne ifade ediyor?

Starlık benim için ulaşılması gereken bir yer olmadı. Tanınıyor olmak benim duruşumda, insanlara bakışımda, hayatı yaşayışımda hiçbir değişiklik yaratmıyor. Kaldı ki, starlık bizim ülkemizde kişilerin kendi yarattığı bir şey zaten.

* Sekiz yaşınızdan beri bu işlerin içinde bir isim olarak “patlama”yapamamış olmak ya da rol aldığınız dizilerin Beren Saat gibi isminizin etrafında şekillenmemesi “Niye ben değilim” dedirtiyor mu?

Patlamak gibi bir kaygım ve isteğim yok. Hiçbir zaman çok hırslı bir insan olmadım. Bu, tercih meselesi. Her zaman işimi yapıp göz önünden kaybolmayı seçtim. Beni yönlendirecek menajerler, asistanlarla da çalışmadım, kararlarımı kendim verdim. Piyasanın kurallarına çok fazla uymadım. Oysa biraz tanınmaya başladığınızda hemen bir menajeriniz oluyor ve size bir şekil vermeye çalışıyorlar. Ben kendi aklı, duruşu olan bir insanım. Yerimden çok memnunum; zaten bunu planlamıştım.

Star olmak için magazine bulaşmak şart mı?

Evet, Türkiye'de buradan geçiyor. Ne kadar çok magazinde görünürseniz, ne kadar çok sizden bahsedilirse o kadar çok star oluyorsunuz. Bence starlık bu değil. Mesleğinizdeki başarı sizi star yapmalı ama bizde bir kavram karmaşası var.

Aynaya baktığımda burnumu beğenmiyordum, yaptırdım

* Burnunuza estetik yaptırırken korktunuz mu, malum bir oyuncunun enstrümanı yüzüdür?

İnsanlar her şeyi mesleğimize indirgiyorlar. Hayır, benim bir hayatım da var. Bir kadın olarak aynaya baktığımda burnum beni rahatsız etti ve yaptırdım. İfadeni bozmadığı sürece estetiğe karşı değilim zaten.

* Normalde bakımlı bir kadın mısınızdır?

Bundan 1-2 yıl öncesine kadar kendime hiç bakmazdım. Ama 30 yaşına gelince dikkat etmeye başladım; artık gece kremlerimi sürüp uyumaya özen gösteriyorum.

* Kokoş kelimesi size ne kadar yakın?

Tam tersi, çok uzak. Çok sadeyimdir. Takı bile hiç takmam; kulağımı da 2005 yılında rol aldığım bir dizi icabı deldirdim.

* Sevgilinizden evlilik teklifi aldığınıza göre tarih belirlediniz mi?

İlk fırsatta diyelim. Yaşadığım sade hayata uygun olarak düğünüm de sade olacak.

* Kalabalık bir aile mi yoksa tek çocuk mu istersiniz?

Çocuk çok istiyorum ama sadece bir yeterli.

* Ablanızla beraber açtığınız Marie Antoinette adlı bir çikolata dükkanız var. Artık bol bol çikolata yiyor musunuz?

Dükkana pek sık gidemediğim için benim görevim, yapılan çikolataları tatmak. İşin gurme tarafıyım. Her gün bol bol yiyiyorum anlayacağınız. Hatta sabahları çikolata yiyerek güne başlıyorum. Katkısız oldukları için kilo yapmıyorlar neyse ki. Üstelik ilgi çok fazla, yakında şubeleşeceğiz.

VATAN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: