ROMAN, DİZİDEN DAHA ÇOK TUTTU!

Kerime Nadir'in aynı adlı romanından uyarlanan atv'nin yeni dizisi 'Samanyolu', kitabın satışlarını da etkiledi.

Magazin

ROMAN, DİZİDEN DAHA ÇOK TUTTU! Başrolünde Vildan Atasever ve Özcan Deniz'in oynadığı dizinin ekrana geldiği ilk haftada, kitap adeta karaborsaya düştü. 2002 yılında dört bin adet basılan 'Samanyolu' kitabı, iki haftada tükendi. Doğan Kitap tarafından yeni baskısı hazırlanan 'Samanyolu', bir hafta sonra yeni kapağı ve baskısıyla okuyucularla buluşacak.

1944 baskısı satılıyor
Bugünlerde, online kitap sitesi idefix.com'a kitabı almak için girenler, kitabın Doğan Kitap'tan çıkan tüm baskılarının tükendiği ve şimdilik temin edilemediği bilgisiyle karşılaşıyor. Gittigidiyor.com ise romanın 1944, 62 ve 69 yıllarına ait sekiz adet baskısını satışa çıkardı. Kitabın ikinci el satışları da büyük ilgi görüyor.

Romanın konusu:
Annesi öldükten sonra teyzesinin yanında büyüyen Nejat, teyzesinin kızı Zülal'e aşıktır. Ancak bunu Zülal'e söyleyemez. Zülal de Nejat'ın arkadaşı Namık'la evlenir. Ama hiçbir zaman mutlu olamaz. Sonunda Zülal, gerçek sevginin ne olduğunu öğrenir ve sevgisine karşılık beklemeden, sevileceği günü büyük bir umutla bekleyen Nejat'ın kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: