ROMANTİK VENEDİK'TEN GERİLİMLİ 'TOURİST' ÇIKTI..

Aralık ayında, tüm dünyada büyük yankı uyandıran filmler teker teker vizyona giriyor... Bu filmlerden biri başrollerinde Angelina Jolie ve Johnny Depp’in yer aldığı ‘The Tourist’... 10 Aralık’ta Türkiye’de de vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini Florian Henckel von Donnersmarck üstlendi. Gerilim türünde çekilen filmde Depp’in canlandırdığı ‘Frank’ karakteri, kırık kalbinin acısının unutmak için İtalya’ya gelen Amerikalı bir turisti canlandırıyor...

Magazin

ROMANTİK VENEDİK'TEN GERİLİMLİ 'TOURİST' ÇIKTI.. Çekimlerin başladığı günden itibaren büyük ilgi toplayan ABD-Fransa ortak yapımı 'The Tourist'le ilgili detayları, filmin Türkiye'deki dağıtımını üstlenen Pinema Film verdi. İşte filme dair merak edilenler...

* Filmin çekimleri Şubat ayında Paris'te, Jolie'nin sahneleriyle başladı. Ardından Jolie ve Depp Venedik'teki çekimlerde ilk kez bir araya geldi.

* Johnny Depp ve Angelina Jolie, ilk kez bu filmde karşı karşıya geldi. Depp'e ve oyunculuğuna olan hayranlığını sayısız kez ifade eden Angelina Jolie, Depp ile tanışmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

* Dünyanın en seksileri arasında gösterilen ikilinin yan yana gelmesi hayat arkadaşlarını da tedirgin etti. Depp'in sevgilisi Vanessa Paradis, duştaki seks sahnelerinin senaryodan çıkarılmasını istedi.

* Jolie'nin sevgilisi Brad Pitt ise, filmin Venedik'teki çekimleri sırasında çocuklarıyla birlikte sürekli setteydi!

GONDOL İÇİN ÖZEL DERS
* Filmde başrol oynaması düşünülen ilk isim Tom Cruise'du... Ardından onun yerine Sam Worthington düşünüldü. Ancak genç oyuncunun yönetmenle anlaşamaması üzerine Depp başrol oyuncusu olarak seçildi.

* Film çekimleri için Venedik birçok alternatif şehir arasından seçildi. Venedik'in bir yandan modern, bir yandan da tarihi görüntüsü filme büyülü bir hava katacaktı. Öte yandan 400 köprünün ve 150 kanalın yer aldığı şehir, senaryodaki birçok aksiyon sahnesi için de uygun atmosfer yarattı.

* Film çekimleri Venedik'teki 50 ayrı noktada yapıldı. Çekimlerin kusursuz olması için sanat yönetmeni Marco Trentini ve 20 kişilik ekibi dört hafta boyunca aralıksız çalıştı.

* Filmdeki tehlikeli motor ve gondol sahneleri için Angelina Jolie özel dersler aldı.

* Yönetmen Von Donnersmarck filmi hakkında, “Angelina Jolie, bu filmde en çok olmasını istediğim kişiydi. Onun şöhreti altında ezilmeyen Johnny Depp ile muhteşem bir kadro oluşturduk” diyor

GÜZEL AJANIN AĞINA DÜŞÜYOR
Film, daha önce birçok suçluyla ilişki yaşamış olan Interpol ajanı 'Elise'nin akıllara durgunluk veren planı çevresinde dönüyor. Interpol ve birçok mafya lideri tarafından aranan eski sevgilisini kurtarmak için plan yapan 'Elise'nin ağına kalbi kırık 'Frank' düşüyor.

Hırsız olan eski sevgilisini kurtarmak için tren yolcuları arasından onun tipine benzeyen 'Frank'ı seçiyor. Herkesi 'Frank'ı aranan suçlu olduğuna inandırıyor. Ve ne olduğundan habersiz 'Frank' Interpol ve mafya üyelerinin hedefi oluyor.

OSCAR'LI KOSTÜM TASARIMCISI
Filmin kostümleri iki kez Oscar ödülü kazanan Colleen Atwood tarafından hazırlandı. Atwood'a 10 kişilik ekibi yardım etti. Angelina Jolie'nin giydiği iki tuvalet haftalar süren çalışmalar sonucunda tamamen elde dikildi. Sadece gala sahnesi için hazırlanan giysilerin deneme ve provaları bir aydan uzun zaman sürdü. Angelina Jolie'nin filmde giydiği ayakkabılar Salvatore Ferragamo tarafından özel olarak tasarlandı.

BU FİLM KLASİKLER ARASINA GİRECEK...
'The Tourist' filminde 'Frank Tupelo' karakterini canlandıran Johnny Depp, yapım şirketi aracılığıyla basına konuştu. Ünlü aktör 'The Tourist' ile ilgili son derece iddialı...

* Film 2005 yapımı bir Fransız filminin uyarlaması... O filmi görmüş müydünüz? 'The Tourist', 2005 yapımı Fransız filmi 'Anthony Zimmer'ın yeniden sinemaya uyarlanması. Başrollerinde Sophie Marceau ve Yvan Attal gibi iki önemli oyuncu vardı..

* Film için teklif geldiğinde tepkiniz ne oldu? Teklif geldiğinde eski filmi tekrar izledim. Yönetmenle konuştuk ve tam bir uzlaşma yakaladık. Ayrıca Angelina Jolie ile oynama ve bir filmi yeniden yorumlama şansını da sevdim.

* 'The Tourist'i nasıl tanımlayabilirsiniz? Ben de, Jolie de çok iyi iş çıkarıyoruz. Bu film iki mükemmel performansın evliliği gibi! Filmde gerilim ve komedi öğeleri son derece başarılı bir şekilde işleniyor. Bu film, klasik olmaya aday!

'FRANK' SAF BİR ADAM
* Canlandırdığınız 'Frank Tupelo' karakteri hakkında neler söyleyebilirsiniz? Wisconsin'den bir matematik profesörü... Saf, iyi niyetli bir adam. 'Elise' gibi büyüleyici bir karakterden hemen etkileniyor.

* Yönetmen Florian Henckel von Donnersmarck hakkındaki düşünceleriniz nadir? İlk filmi 'The Lives of Others' muhteşemdi. İlk filminde mükemmelliğe yaklaşmış biriyle çalışmak çok güzel...

ANGELINA JOLIE MUHTEŞEM!
* Gerçekten de bu filme kadar Angelina Jolie ile hiç karşılaşmadınız mı? İkimizin de tanıdığı birçok kişi bulunmasına ve benim Brad Pitt'i yıllardır tanıyor olmama rağmen, evet hiç karşılaşmamıştık...

* Film setinde Angelina Jolie ile anlaşabildiniz mi? Angelina Jolie muhteşem bir kadın! Biliyor musunuz çok da eğlenceli ve çok komik! Aynı, okuldan kankanız gibi komik ve cana yakın! Gerçekten de çok iyi anlaştık

ONA BAYILIYORUM!
* Onunla tanışmadan evvel hakkında ne düşünüyordunuz? Film setinde ilk kez onu görene kadar hakkında hiç fikir yürütmemiştim. İnsanlar hakkında ön yargılı değilimdir! Beni ilk gördüğünde “Naber, nasıl gidiyor?” dedi... Hemen anlaştık, ona bayılıyorum!

DEPP İLE ÇALIŞMAKTAN MUTLUYUMM
Angelina Jolie, birçok röportajında hayranlıkla bahsettiği Johnny Depp ile çalışmaktan büyük mutluluk duymuş. Jolie, “Yönetmene duyduğum güven nedeniyle bu filmde yer aldım. Depp ile çalışmaktan gerçekten de mutluyum!” diyor.


Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: