RTÜK, Arka Sokaklar’a 300 bin lira ceza kesti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Arka Sokaklar dizisine “Şiddet sahneleri var” gerekçesiyle 300 bin lira ceza verdi.

Dizi Galeri

RTÜK, Arka Sokaklar’a 300 bin lira ceza kesti Kanal D ekranlarında 10'uncu yılını dolduran bir ekran efsanesi "Arka Sokaklar" şok ceza ile sarsıldı. Polisiye dizisi olması itibariyle şiddet öğeleri barındırması normal olan diziye RTÜK tarafından “Şiddet sahneleri var” öğeleri var denilerek 300 bin liralık ceza kesildi.

Arka Sokaklar bitiyor mu?

Arka Sokaklar bitiyor mu?RTÜK raporunda, dizideki “cezalık” sahne şöyle aktarıldı:

“Komiser Mesut, ameliyat olmaktadır. Yaranın üzerinde bir miktar kan görülmektedir. Kan görüntüsü flulaştırılmıştır. Mesut, narkozla uyuşturulmayı kabul etmediğinden, doktor narkozsuz bir şekilde Mesut'u ameliyat etmektedir. Ameliyat masasında Mesut acı içinde titremekte ve şok geçirmektedir.”

Arka Sokaklar'a 5 yeni oyuncu

Arka Sokaklar'a 5 yeni oyuncuRTÜK talimatlarında televizyonlarda gösterilecek şiddet ve cinsel içerikli sahnelerin buzlanması gerekirken Arka Sokaklar'a verilen cezaya gerekçe gösterilen sahnenin bulanmasına rağmen cezalandırılması tartışma yarattı.

Arka Sokaklar'ın Hüsnü Çoban'ı Özgür Ozan yaşadıklarını anlattı

Arka Sokaklar'ın Hüsnü Çoban'ı Özgür Ozan yaşadıklarını anlattı

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: