RTÜK evlilik programlarına yine ceza yağdırdı

Geçen yıla göre 12 kat artışla rekor sayıda şikayet edilen evlilik programlarına Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ceza yağdırdı. Peki hangi program ne kadar şikayet aldı?

Dizi Galeri

RTÜK evlilik programlarına yine ceza yağdırdı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), geçen yıla göre 12 artışla rekor sayıda şikayet edilen evlilik programlarına ceza uyguladı. Vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alan RTÜK, Kanal D, Fox, Star, ATV, Show TV ve flash tv'deki evlilik programlarına para cezası verdi.

Zuhal Topal’ın gelin adayı Yağmur, Atatürk’e hakaret etti

Zuhal Topal’ın gelin adayı Yağmur, Atatürk’e hakaret ettiRTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, üst kurulun dünkü toplantısında evlilik programları ele alındı. Vatandaşlardan üst kurula son bir yılda, RTÜK'ün 444 1 178 çağrı hattı, web sayfası ve elektronik posta adresi ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden binlerce şikayet geldi. Bu kapsamda, geçen yıl evlilik programlarıyla ilgili 7 bin 297 şikayet gelirken, bu yıl yaklaşık 12 kat rekor artışla 87 bini geçti.

Esra Erol, Zuhal Topal'dan gelen gelin adayını kovdu

Esra Erol, Zuhal Topal'dan gelen gelin adayını kovduBuna göre, Kanal D'de yayınlanan "Kısmetse Olur", 38 bin 153 başvuru ile en fazla şikayet edilen program oldu. Fox TV'de yayınlandığı dönem 14 bin 801, Star TV'ye geçtikten sonra 3 bin 975 şikayet alan "Zuhal Topal'la" programı ikinci sırada yer aldı.

ATV'deki "Esra Erol'da" 13 bin 79, Show TV'deki "Evleneceksen Gel" 3 bin 678 ve Flash TV'deki "Dest-i İzdivaç" ise 290 şikayet aldı.

İzdivaç programlarında bir dönem sona erdi!

İzdivaç programlarında bir dönem sona erdi!Üst kurul, bu çerçevede Kanal D, Fox, Star, ATV, Show TV ve Flash TV'deki evlilik programlarına para cezası verdi.
Diğer taraftan TV 8'deki "Göz6" adlı programa da ceza uygulandı.

Vatandaşların şikayetleri ağırlıklı olarak, genel ahlaka, manevi değerlere ve ailenin korunması ilkesine aykırılık ve argo sözcüklerin kullanılması konusunda oldu.

Zuhal Topal'da 71'lik damat adayı 29'luk gelin adayıyla evleniyor

Zuhal Topal'da 71'lik damat adayı 29'luk gelin adayıyla evleniyorEvliliğin maddiyata indirgenmesi, adayların dış görünüşleri ile yargılanması, adaylar arasındaki "nahoş" davranışlar, küçük düşürücü söylemler, adayların komik duruma düşmelerine neden olunması, sansasyonel kişilere ısrarla yer verilmesi, olayların dramatize edilmesi, katılımcıların evlilik dışı amaçları, engelli adayların engellerinin ön plana çıkarılması, bir kısım ajans çalışanlarının katılımcı gösterilmesi, özel hayatın gizliliğinin ihlali, insan onuruna aykırı yayın yapılması ve toplumsal değerlerin dikkate alınmaması gibi unsurlar, gelen şikayetler arasında yer aldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak:mynet.com

Bunlarda ilginizi çekebilir: