RTÜK'e en çok 'Çukur' dizisi şikayet edildi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu yılın ilk 6 ayında en çok şikayeti diziler için aldı. RTÜK'e en çok 'Çukur' dizisi şikayet edildi.

Dizi Galeri

RTÜK'e en çok 'Çukur' dizisi şikayet edildi! RTÜK Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan rapordan derlenen bilgilere göre, kuruma 2018 yılının ilk 6 ayını kapsayan dönemde toplam 69 bin 772 şikayet ulaştı. Geçen yılın ilk 6 aylık dönemine göre vatandaş şikayetlerinde düşüş gözlemlendi.

RTÜK'e iletilen vatandaş bildirimleri özellikle yılın ilk 3 ayında yoğunluk gösterdi. Şubat ayında artan şikayetlere, Show TV'de yayımlanan 'Çukur' isimli dizide trafik polislerine yönelik bir sahnenin toplumda rahatsızlık yaratması etkin oldu. Böylelikle 2018'in ilk 6 aylık döneminde en çok şikayet edilen program 11 bin 599 bildirimle 'Çukur' dizisi oldu.

'Çukur' dizisini 7 bin 659 şikayetle 'Sen Anlat Karadeniz', 6 bin 486 şikayetle 'Adnan Oktar ile Sohbetler', 2 bin 145 şikayetle 'Yeni Gelin' ve bin 207 şikayetle de 'Avlu' dizisi takip etti.

Bunlarda ilginizi çekebilir: