RTÜK’ten Çukur’a ağır ceza!

Çukur 2 ay sonra RTÜK'ten yine idari para cezası aldı. Çukur dizisi için son üç ayda RTÜK Çağrı Merkezi'ne 3 bin 382 adet şikayet bildirimi yapıldığı öğrenildi.

Dizi Galeri

RTÜK’ten Çukur’a ağır ceza! Show TV'de Pazartesi akşamları ekrana gelen ve başrollerinde Aras Bulut İynemli, Damla Sönmez, Hazal Subaşı, Necip Memili, Erkan Koçak Köstendil, Öner Erkan gibi isimlerin yer aldığı Çukur'a RTÜK'ten ceza geldi.

Çukur liderliğini sürdürüyor! Cumali Koçovalı vuruldu!

Çukur liderliğini sürdürüyor! Cumali Koçovalı vuruldu!Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yaptığı açıklamada son üç ayda çağrı merkezine Çukur'la ilgili 3 bin 382 adet şikayet bildirimi yapıldığını belirtti. Yüksek izlenme oranına sahip televizyon dizilerinin toplumu derinden etkilediğinden yola çıkan Üst Kurul, silahlı çatışma, korku, şiddet ve işkence sahnelerine yer veren Çukur’a 2 ay sonra tekrar idari para cezası uyguladı.

Çukur'da Koçovalılar’a beklenmedik yardım!

Çukur'da Koçovalılar’a beklenmedik yardım!Üst Kurul, diziyi yayınlayan Show TV'ye 6112 sayılı Yasa'nın 8. maddesindeki “Yayın hizmetleri, şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz” ve “Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” hükümlerini ihlalden yüzde 2 oranında idari para cezası müeyyidesi uyguladı.

Fenomen dizi Çukur'dan Almanya çıkarması!

Fenomen dizi Çukur'dan Almanya çıkarması!

Bunlarda ilginizi çekebilir: