RTÜK'TEN İFFET'E "İFFETSİZ" CEZASI!

RTÜK aşkı yozlaştırdığı için İffet’i "iffetsiz" buldu cezayı kesti...

Magazin

RTÜK'TEN İFFET'E "İFFETSİZ" CEZASI! Radyo Televizyon Üst Kurulu, aşkı ve sadakati yozlaştırdığı iddiasıyla Star TV’de yayınlanan ‘İffet’ dizisine 100 bin TL ceza kesti. RTÜK, İffet dizisindeki aile içi ilişkilerin genel ahlak ve adaba aykırı olması gerekçesiyle dizinin gençlerin izlediği saatlerde yayınlanmasını sakıncalı buldu.

İki kardeşin aynı kişiye âşık olup ilişki yaşaması gibi durumların, senaryo da olsa aşkı ve sadakati yozlaştırdığına dikkati çeken RTÜK, söz konusu sahneler, çocuk ve gençlerin izlediği saatte yayınlandığı için kanala 99 bin 906 TL ceza kesti.

Star TV’de genel izleyici koduyla 29 Ekim2011 tarihinde 19.55’te yayınlanan bölüme ilişkin inceleme sonucunda RTÜK tarafından şu tespitler yapıldı: “Oyuncuların sıkça alkol tükettikleri ve içki şişelerinin sık sık yakın çekimlerde gösterildiği, erkek kardeşlerden Erhan’ın ağabeyi Ali İhsan’ın nişanlısına âşık olduğu ve cinsel birliktelik yaşadığı, bir gece kulübünde, parmaklıklarla çevrili localarda dans eden bikinili genç kızların striptizi andıran gösterileri, İffet adlı genç kızın tutkulu aşk yaşadığı taksi şoförü Cemil tarafından tecavüze uğraması ve hamile kaldığında da sevgilisi tarafından terk edildiği, tespit edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: