RTÜK'ten Kaçak'a şok ceza!

Salı günleri ATV ekranlarında yayınlanan Kaçak'a RTÜK'ten ceza geldi.

Magazin

RTÜK'ten Kaçak'a şok ceza! Başrollerinde Gürkan Uygun ve Berk Hakman'ın yer aldığı ve salı akşamları ATV ekranlarında yayınlanan "Kaçak" dizisine RTÜK çok ağır bir ceza kesti..

RTÜK raporunda şu ifadelere yer verildi: “Görüntülerin şiddeti özendirici, kanıksatıcı ve yöntem gösterici nitelikte olduğu değerlendirilmiştir. Aklın sınırlarını zorlayan dozu artırılmış şiddetin bu tür örneklerinin akılda kalıcı türden kurgulanması ve yöntem göstermesi çocukların ekran başında olduğu saatlerde yayınlanmasının, gerçek dünya ile kurguyu ayırt edemeyecek yaştaki çocukların zamanla bu tür olayları benimsemelerine ve bu olaylara karşı duyarsızlaşmalarına neden olduğu araştırmalar sonucu kabul edilmiş bir gerçektir. Görüntüleri izleyen çocukların içinde yaşadıkları dünyayı daha kötü algılamalarına neden olabileceği düşünülmektedir.”


KAÇAK KAN KAYBEDİYOR!

Ayrıca Kaçak dizisi reytinglerde de gittikçe gerilemeye başladı.

ATV’de sezona fırtına gibi giren ve kanalın dizileri içinde tutan tek proje olan Gürkan Uygun’un başrol olduğu Kaçak’ta ciddi bir reyting krizi başladı…

Kanalın politikası gereğince bir ekrana gelen bir ara verilen diziye bu taktik yaramadı. Dizi son haftalarda müthiş bir inişe geçti.

Özellikle Kanal D’de Küçük Ağa’nın yayınlanmaya başlamasıyla birlikte Kaçak’taki seyirci kaçışı iyice arttı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: