RTÜK'TEN UYARI ALDI!

Başrolünü Berrak Tüzünataç ile Melis Birkan'ın oynadığı 'Bu Kalp Seni Unutur mu?' dizisi işkence sahneleri nedeniyle RTÜK'ten uyarı aldı

Magazin

RTÜK'TEN UYARI ALDI! 1980 darbesinden sonra yaşananları konu alan ve Show TV’de yayınlanan ‘Bu Kalp Seni Unutur mu’ dizisi RTÜK tarafından sözlü olarak uyarıldı. Gerekçe ise şuydu; dizideki işkence sahneleri çok fazla.

Berrak Tüzünataç’ın son 2 bölümden bu yana işkence görmesi, yüzünün tanınmaz hale gelmesinin seyirciyi kötü etkilediğini düşünen RTÜK, kanalı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bunun üzerine dizideki yanma ve daha ağır olan işkence sahneleri çıkartıldı. Bu sahnelerde Berrak Tüzünataç oynuyordu. Yapımcı Tomris Giritlioğlu ve başrol oyuncusu Berrak Tüzünataç sözlü uyarı hakkında herhangi bir açıklama yapmak istemedi.

Yönetmen Aydın Bulut’un montajda bu sahneleri çıkartması, yeni çekilecek bölümlerde de işkence sahnelerinin üzerini çizmesi de dikkat çekti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: