RUS SATRANÇ USTASINDAN İLGİNÇ ÖNERİ

Dünya şampiyonu Rus satranç ustası turnuvalara ilgiyi artırmak için üstsüz yarışma önerisi getirdi

Magazin

RUS SATRANÇ USTASINDAN İLGİNÇ ÖNERİ Dünya satranç şampiyonluğunu geçen yıl 25 yaşında kazanarak büyük ses getiren Rus Aleksandra Kosteniuk, satranç oyununa ilgisizlikten dert yanarak ilginç bir öneri getirdi. Kosteniuk, “Dünyanın bu oyuna ilgisini çekmek için karşılaşmaları üstsüz oynayalım” dedi. Aynı zamanda bikini modelliği de yapan bir çocuk annesi Kosteniuk dünyanın en seksi satranç oyuncusu olarak biliniyor. Şampiyon olduktan sonra hayatının çok az değiştiğini ifade eden güzel Rus satranç ustası, “Sovyet döneminde tüm gazeteler satrançtan bahsederdi. Futbol kadar popülerdi. Şimdi küçük bir haberi dahi çıkmıyor. Turnuvalara katılmak için sponsor bulmakta zorlanıyoruz” dedi.

“Şaka gelebilir ama”
Satranca ilginin bitmesiyle satranç oynayanların azaldığına işaret eden Kosteniuk, “Belki şaka gibi gelebilir ama, yeniden bu oyunu popüler hale getirmek için karşılaşmalara üstsüz çıkalım” diye konuştu. Düzgün vücudu sayesinde Rus magazin basınının da ilgi odağı olan Kosteniuk, ayrıca yazdığı kitaplar da gündemle kalmayı başarıyor. Üç kitabı yayınlanan Rus güzel, son kitabında nasıl dünya şampiyonu olduğunu anlatıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: