RÜŞTÜ'DEN AZİZ YILDIRIM'A CEVAP!

Beşiktaş kalecisi Rüştü Reçber, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına cevap verdi...

Magazin

RÜŞTÜ'DEN AZİZ YILDIRIM'A CEVAP! Rüştü Reçber NTV Spor'a yaptığı açıklamada, başka takımlarda forma giyen futbolcu arkadaşlarını arayarak, "Fenerbahçe'yi yenin" dediği şeklindeki suçlamaları yalanladı. "Rüştü'nün yediği goller de şaibeli mi o zaman?" sözleri karşısında şaşırdığını ifade eden siyah-beyazlı takımın file bekçisi, hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Rüştü'nün çarpıcı açıklamaları şöyle:

"Şuan dışardayım. Medyadan arkadaşlarım arayarak, konuyla ilgili bilgilendirdi. Brincisi 20 yıldır futbolun içerisindeyim. Diğer takımlarda da çok arkadaşım var. Ankaragücü, Kasımpaşa, Trabzonspor deniyor. Böyle birşey varsa ispat etsinler. İspat edilirse futbolu yarın bırakırım. Fenerbahçe camiası yanında denizde kum tanesiyim. Ayrıca özel görüşmelerim kimseyi ilgilendirmez. Fenerbahçe'nin başarısızlığı namına suçlanıyorsam, bunun hesabını vermek zorunda kalacaklardır. Böyle konuşmaları kendi takımım çıkarına da, başka takımın aleyhine de yapmam. Bu insanları arayıp 'şunu yapın' demem söz konusu değil. Böyle bir şey ispat edilmek zorunda. Büyük bir zan altında kalıyorum. En ufak bir şekilde lekelenmeme müsade etmem. Ahlaki yapım buna uygun değil. Zaten bunlara ne maddi, ne manevi gücüm vardır. Üzüldüm. Ekmek yediğim yer orası. Hukuksal yapılcak bir şey de varsa sonuna kadar gideceğim."

Başkan Aziz Yıldırım’ın Beşiktaş kalecisi Rüştü hakkındaki iddiaları:

RÜŞTÜ NE YAPTI!
Beşiktaş kalecisi Rüştü Kasımpaşalı oyuncuları arıyor Fenerbahçe'yi yenin diye.
Kendisine haber gönderdim "Bursa da iyi oynarsın da sana leke gelmez" diye.

Yorumcular konuşuyorlardı haydi şimdi konuşsunlar. Serkan Kırıntılı, Murat Şahin, İvesa, Franco hata yaptılar.

Rüştü ne yaptı? Çıksın söylesin "Bu şahısları aramadım" desin. Sen neden arıyorsun ne işin var onlarla?

Rüştü'nün bunlarla kulüplerle onlarla Feneri yenin diye mesaj vermenin ne işi var. O zaman Buradan yediği gol de şaibelidir. Ayıp denen bir şey var. İnsanlar ekmek yedikleri yere ihanet edemezler.

RÜŞTÜ'NÜN YEDİĞİ HATALI GOLLER GÖRMEZDEN GELİNDİ!

Galibiyetlerimizin ardından oynadığımız maçta atılan taçlar, kornerler tartışılırken, rakibimizin maçalarındaki sonuca tesir eden pozisyonlar es geçildi. Rakip kaleciler liğme liğme edilirken, son maçta Beşiktaş Kalesini koruyan Rüştü Reçber’in yediği hatalı goller görmezden gelindi. Bu iğrençlikleri dillendirenler şimdi ne diyecekler merakla bekliyoruz.


İşte Başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamasının tamamı:


AZİZ YILDIRIM: "TÜRKİYE'DE TEK BÜYÜK VAR"


ÜZÜNTÜYÜZ!
Değerli Fenerbahçeliler,
Üzüntülüyüz, haketmediğimiz bazı davranışlarla karşı karşıyayız. Biz birtane topu 3 direğin arasında geçirmiş olsaydık bu mutluluğu kazanacaktık ve basın Aziz Yıldırım'ı kullanacaktır ki buda başarıdır. Buda Aziz Yıldırım'ın başarısı değil Samandıra'ya giden yöneticelerin başarısıdır. Onalarada teşekkür ediyorum.

F.BAHÇE VE DİĞERLERİ OLGUSU!
Deportivo tarihinde hiç şampiyon olmamıştır penaltı kaçınca ilk şampiyonluğunu kaçırdı. Sporda tüm sporlarda bunlar olur yaşanacaktır da. Burada bizi üzen F.Bahçe ve diğerleri diye bir olgu oluşmuştur.

Her yerde Fenerbahçe'nin aleyhine söylemler duyduk. Bunu söyleyenlerin Fenerbahçeli olması da gerçek acıdır. Önce can sonra canan diyen Gökçek "Bursa şampiyon olsun" diyor. Can ve cananı anlamıyorum.

SUÇ DUYUSURUSUNDA BULUNACAĞIZ!

Gökçek siyasetçidir. Kanunlarımıza göre Belediye Başkanları sporda olamazlar. Hangi sıfatlarla yorumlar yapabilmektedir. Şike teklif ettiler diyebilmektedir. Soruyorum acaba bunları onlar mı yaptırdı? Biz bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağız.

HAKEMLER BİLEREK HATA YAPIYOR DEMEDİK!
Şampiyon oluruz korkusuyla tüm ligi şabia halene getirdiler. Hakemlere tepki koyduk. Hakemlerle bu lig bitmez dediğimizde hakemlerin yeteneksiz olduğu için söyledik. Tüm kulüpler aynısını söylüyor. Buna çözüm bulunmalı. Hakem bilerek yapıyor demedik. Hep yetenekten bahsettik.

A.GÜCÜ YÖNETİCİSİ MAÇ OYNANMADAN ORTAMI GERDİ!
Ankaragücü yöneticisi beyanlar verdi. Maç oynanmadan ortamı gerdi. Biz hakemi biliyoruz Bülent Yavuz'a söyledik... Bülent Yavuz ile konuştum. Onun söylediği isim Abitoğlu idi. O hakem verilmedi bizim maça. Ankaragücü'nün bizden önceki maçına verildi ve Ankaragücü kazandı.

GÖKÇEK YA SİYASET YAPSIN...!
Melih Gökçek ya siyaset yapsın ya da spor adamı olsun. İkisini birlikte yaparsa önümüzdeki dönemde spor kötü yerlere gidecektir. Kendi oğlunu başkan yapmıştır.

Hiçbir sıfatı olmadan işine geldiğinde A.Gücü'nü koruyan işine gelmezse ilgim yok safsatasını ortadan kaldırmalıdır. Kanunen Belediye başkanları spora karışamaz. A.Gücü ve ankaraspor Ankara Belediyesi'nin gelirleriyle yaşamaktadır.

TOPBAŞ'A SESLENİYORUM!
Kadir Topbaş'a sesleniyorum harfiyat işlerini almak istiyoruz kulüp olarak. Sayın Gökçek hem Fenerliyim diyecek ismini de Melih Kotanca'dan alacak sonra da Bursa şampiyon olsun diyecek. Böyle Fenerbahçelilik olmaz. Siyasetle spor ayrılmalıdır.
Trabzon maçında 15-16 pozisyonda 1 gol attık. Biz kimseyi suçlamadık.


BAŞBAKANI ÖRNEK ALSINLAR!
Söz verdim şamipyon olacağız diye. Son maça kadar getirdik. İki final oynadık ama olmadı. Süzümüzü yerine getirmek için mücadele ettim. Sayın Bakanın söylemlerini çirkin buluyoruz. Siyasetin spora karışmaması gerek. En önemli örneği başbakandır. Onu örnek almalılardır.

AZİZ YILDIRIM DÜŞMANLIĞI!
Bu kulübün ekmeğini yiyenler ve gidenler Aziz Yıldırım düşmanlığı yapıyorlar. Yıldırım yarın gidecektir. Ömrümün sonuna kadar kalacak halim yok. Buradan ayrılan sporcular Fenerbahçe şampiyon olmasın diye rakipleri arayıp söylüyorlar.

RÜŞTÜ NE YAPTI!
Beşiktaş kalecisi Rüştü Kasımpaşalı oyuncuları arıyor Fenerbahçe'yi yenin diye.
Kendisine haber gönderdim "Bursa da iyi oynarsın da sana leke gelmez" diye.

Yorumcular konuşuyorlardı haydi şimdi konuşsunlar. Serkan Kırıntılı, Murat Şahin, İvesa, Franco hata yaptılar.

Rüştü ne yaptı? Çıksın söylesin "Bu şahısları aradadım" desin. Sen neden arıyorsun ne işin var onlarla?

Rüştü'nün bunlarla kulüplerle onlarla Feneri yenin diye mesaj vermenin ne işi var. O zaman Bura'dan yediği gol de şaibelidir. Ayıp denen birşey var. İnsanlar ekmek yedikleri yere ihanet edemezler.

BASIN TARAFSIZ OLMALIDIR!
Basın da tarf oldu. Belli kesimler maçlarımıznh zor olduğunu Bursa'nın da hepsini kazanacağını söylemiştir. Basın da tarafsız olmalıdır. Kendini sorgulamalıdır.
Kanunları yeniden ele alıp suçlamalarda bulunanların ispat yapamadıkları durumda hakim tarafından serbest bırakılmaması gerekir. Onlar ceza almalıdır. Ama A.Gücü yöneticisi öyle duydum deyip serbest bırakılır ama acıyı biz çekeriz.

TARAFTARA TEŞEKKÜR!
Taraftara da teşekkür ederiz. Sezon boyunca desteklemişlerdir. Ama onlara uyarım taraftar takımı desteklerken zarar verecek olaylardan kaçmalıdır. Kasımpaşa ve A.Gücü maçlarını seyircili oynasak belki kazanırdık. Belki şampiyon olacaktık. Daha önce de olaylardan dolayı ceza aldık. Gelecek sene de cezalı başlayabiliriz. Taraftara düşen görev sahamızın kapanmaması için ellerinden geleni yapmalıdır. Ama onların desteğinden dolayı teşekkür ederim.

İHALEYİ TEK BİR KİŞİYE YIKAMAYIZ!
Biz herkesle konuşup, ondan sonra yön vereceğiz takımın kaderine. İhaleyi tek bir kişiye yıkmayız. Birlikte doğru yolu bulacağız. Basında okuduklarımızdan rahatsısız. Bunlar hakarettir. Aykut'u ve Daum'u bizi kötü adam gösteriyorlar.

ANONS YAPILMADA BELKİ GOL ATACAKTIK!
Anonsla ilgili arkadaş çıktı televizyonlara ve anlattı. Kendisi yanlış yaptı. 12 yıldır kulüptedir. Organizatördür kendisi. İyi insandır. O andaki psikolojiyle yaptı. Yönetim bunu yaptırdı denmesi üzücü. Bu olayları o anda nasıl düşünelim. Bunlar ne kadar acımasız. Bizler bu kadar akılsız ve aptal mıyız. Ne faydası var o anonsun. Belki bir gol atacaktık o anons yapılmasa. Ben anonsçuyu neden döveyim. Yusuf Dursun seni dövdüm mü?

Çağrıdım sordum ne oldu dedim. Arkadan söylediler ben de anons yaptım dedi. O söyleyeni bul gel dedim. Sonra polis götürmü. Kim gördü dövdüğümü! Bunu nasıl yazarsınız?

BEN KÖTÜ ADAM DEĞİLİM!
Çok üzülüyorum. Kötü adam yaratmak için beni kullandınız. Ben o kadar kötü bir adam değilim.

2 YIL DAHA BURADAYIM!
Fenerbahçe büyük camiadır. Fenerbahçe zor günlerde gereğini yapar. Gereğini yapacağız. 2 yıl daha buradayım. Yeni arkadaşlarla yeni ve daha güçlü Fenerbahçe için tedbirleri alacağız. Ama lütfen bu uygulamları yaparken resmi açıklamalar dışında yorum yapmayın.

FUTBOLDA DA BİRŞEYLER YAPACAĞIZ!
Zor günler geçirdik. Bundan sonra dileğimiz iyi günlerin olmasıdır. Burası bir spor kulübüdür. Gelecek yıl erkek basket, erkek voleybol bayan basket ve voleybolda da hedef Avrupa'da finaldir. Futbolda da birşeyler yapacağız. Yapmamız gerek. Transfer de yapacağız. İyi oyunular alacağız. F.Bahçe'nin 300 trilyon parası var. 10 sene öncesi gibi değiliz. Kararlarda dikkatli olmalıyız. Başkan bulunur.

Türkiye'de tek büyük var o da Fenerbahçe'dir. Bundan sonra başkalarıyla büyüklük yarışı yapanlar bunu bilsin. Değerlerinin de bizi örnek alması gerekir.

ASBAŞKAN ŞEKİP MOSTUROĞLU'NUN KONUŞMASI
BURSASPOR'U KUTLUYORUZ!
"Değerli Fenerbahçeliler, Lig Şampiyonu olan Bursaspor Kulübünü bu başarısından dolayı kutluyoruz.Şampiyonlar liginde de kendilerine başarılar diliyoruz. Profesyonel futbol takımımızın tüm futbolcularını da alınlarından öpüyoruz. Onlarda terlerini akıtarak, mücadele ederek, formalarına layık bir mücadele örneği göstererek son 90 dakikaya şampiyonluk iddiasını taşıdılar. Son 90 dakikada da sayısız atak geliştirip, gol fırsatı yakalayarak ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Direklerden dönen, çizgiden çıkarılan ya da kalecinin kurtardığı toplardan sadece birisi gol olsa idi bu gün çok farklı şeyleri konuşuyor olacaktık.

Nasıl Bursaspor’un şampiyonluğunu bugün alkışlıyorsak; biz de şampiyon olsa idik elde edeceğimiz şampiyonluk sonuna kadar hak edilmiş, tertemiz bir şampiyonluk olacaktı. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.

HAYALİ SENARYOLAR YAZILMAYA BAŞLANDI!
Takımımızın aldığı seri galibiyetlerin ardından ligde iddialı konuma gelmesi ile birlikte aklın alamayacağı hayali senaryolar yazılmaya başlandı. Özellikle belli bir televizyon kanalı ligin temiz olmadığını her fırsatta dile getirdi.

Rakip takımların kalecilerinin ayarlandığı, kolay goller attığımız iddia edildi. Sırasıyla Leo Franco, Murat Şahin, İvecia ve son olarak Serkan Kırıntılı’nın maç sattığı iddiaları dile getirildi. Milli takımda sayısız kere forma giymiş eski bir futbolcu, Fenerbahçe şampiyon olmasın diye Galatasaray’ın Bursaspor’la oynayacağı maçı kaybedeceğini iddia etti. Hızını alamadı maçtan sonra Keita maçı kazanmak istemedi, oynamadı dedi. Ulusal basında yazan bir gazeteci, önce Ankaragücü’nün sonra Trabzonspor’un maçlarını bize bilerek kaybedeceğini, iddia etti. Bir başka köşe yazarı Beşiktaş’ın santraforu Bobo’nun Beşiktaş’ın kazandığı penaltıyı futbolcumuz Alex ile olan arkadaşlığı sebebi ile dışarı attığını iddia etti.

DEVLET BAKANI LİG TEMİZ DEĞİL DEDİ!
Bununla da kalınmadı. Süper ligin büyük takımlarından birinin başkanı, takımının şampiyonluk iddiası kalmadığında lig temiz değil dedi. Bir Devlet Bakanımız da benzer şekilde ligin temiz olmadığını sadece Bursaspor’un Şampiyonluğu hak ettiğini, rakiplerimizin kalecilerinin çok kolay goller yediğini, Trabzonspor maçını dikkatle izleyeceğini kaleci Onur’a ve Şenol Güneş’e güvendiğini açıkladı. Bursasporlu bir futbolcu maçın ardından şampiyonluk sevincini yaşarken gayet safiyane bir şekilde Trabzonsporlu Egemen, Giray ve Onur’a teşekkür ederiz. Maçtan önce kendileri ile konuşmuştuk, bizi yanıltmadılar diye hem de canlı yayında açıklamada bulundu. En vahimi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ankaragücü maçından bir gece önce ulusal bir kanalda Fenerbahçe, futbolcu Ariel Brocci ve kaleci Serkan Kırıntılı’ya para teklif etti dedi. Ankaragücü 2. başkanı Bursaspor’un şampiyonluğu için Fenerbahçe’yi yeneceğiz. Fenerbahçe maçının hakemi 15 gün önceden belirlendi. Federasyon Fenerbahçe yi kolluyor dedi.

LİG BİTTİ ŞAİBE İDDİALARI SONA ERDİ!
Bütün bunlar ligimizin kısa bir hikayesi. Lig bitti "şaibe iddiaları" "lig temiz değil iddiaları" sona erdi. Son haftaya kadar karşılaştığımız rakiplerimizin bizden puan alması için birleşenler, şampiyonluk yarışındaki rakibimizin maçlarını adeta hükmen galipmiş gibi gösterdiler.

RÜŞTÜ'NÜN YEDİĞİ HATALI GOLLER GÖRMEZDEN GELİNDİ!
Galibiyetlerimizin ardından oynadığımız maçta atılan taçlar, kornerler tartışılırken, rakibimizin maçalarındaki sonuca tesir eden pozisyonlar es geçildi. Rakip kaleciler liğme liğme edilirken, son maçta Beşiktaş Kalesini koruyan Rüştü Reçber’in yediği hatalı goller görmezden gelindi. Bu iğrençlikleri dillendirenler şimdi ne diyecekler merakla bekliyoruz.

LANETLİYORUZ!
Şampiyon olmak adına şaibe yapmakla, karşı takımların kalecilerini futbolcularını ayartmakla suçlanan ve adeta her fırsatta futbol dünyasının derin devleti yakıştırması yapılan kulübümüz, başkanımız ve yönetimimiz acaba son maçta mı futbolcuları ayartmayı şike yapmayı unutmuşlardır. Fenerbahçe bu kez şaibe yapmayı unuttuğu için mi şampiyon olamamıştır. Yıllardan beri adeta her şampiyonluğumuzda bizleri hakemleri etki altında bırakmak, federasyonu kullanmak gibi son derece çirkin iddialarla itham edenleri bugün bir kez daha lanetliyoruz.

F.BAHÇE'NİN ŞAMPİYONLUKLARI KİRLETİLEMEZ!
Liderliğe yükseldiğimiz andan itibaren Fenerbahçe düşmanlarının ve futbol dünyasında yaratılmaya çalışılan Fenerbahçe düşmanlığının ne kadar çirkin bir boyuta ulaşabileceğini hep beraber gördük ve bundan utanç duyduk. Biz şampiyon oluyorsak bunu gerçekten hak ettiğimiz, yöneticilerimizin gece gündüz demeden gösterdikleri özverili çalışmaları, futbolcularımızın sahada akıttıkları terleri, taraftarlarımızın Türkiye’nin dört bir yanında tribünlerde sesleri kısılıncaya kadar tezahürat yaparak takımlarına destek vermeleri ile kazanıyoruz. Fenerbahçe’nin şampiyonlukları hak edilmiş ve bazı kendini bilmezler tarafından kirletilemez şampiyonluklardır.

BURSASPOR ŞAMPİYON OLDUĞU İÇİN LİG TEMİZ MİDİR?
Şimdi sormak istiyorum: Fenerbahçe şampiyon olsa lig kirli ancak Bursaspor şampiyon olduğu için temiz midir? Bu nasıl bir ayıp bu nasıl bir ahlak yoksunluğudur?. Türkiye’de futbol, bunları dillendirenler bunları savunanlar ve bunlara inanarak prim verenler ile hiçbir yere varamaz. Ne milli takımlarımız ne kulüp takımlarımız böyle kısır tartışmalar ve yıpratma kampanyalarının yürütüldüğü bir ülkeden çıkarak uluslararası arenada kalıcı ve istikrarlı başarılar elde edebilirler. Futbol ailesi içleri çürümüş bu insanları arasından derhal temizlemelidir. Bu zihniyet yok edilmezse Fenerbahçe Spor Kulübü bir yıl şampiyonluk kupası kaybetmiş olabilir ama ülke futbolumuz tüm geleceğini kaybedebilir. Türk futbolu komplocu ve iftiracılar eline bırakılamayacak kadar kıymetli ve değerlidir.

UTANDIRACAK HİÇBİR ŞEY YAPMADIK!
Değerli Fenerbahçeliler,

Bu sözleri özellikle dikkatle takip etmenizi istiyoruz. Yönetiminiz ve futbolcularınız sizleri utandıracak hiçbir şey yapmamıştır. Takımımız, uzun lig yarışında sonuna kadar var olmuştur. Ligin finalinde futbolcularımız varlarını yoklarını vermelerine rağmen atılamayan bir gol sebebi ile şampiyonluk kazanılamamıştır. Futbolcularınız ile gurur duyun çünkü onlar önlerine konan her türlü zorluğa, karşılarında birleşen tüm güçlere rağmen şampiyonluk yarışını son haftaya kadar sürdürmüş ve son ana kadar şampiyonluğu ellerinde tutmuşlardır. 34. haftaya lig lideri olarak giren takımımızın lehine son 25 haftada bir tek penaltı düdüğü dahi çalınmamıştır. Ligin son 8 haftasında yaşadığımız ve yukarıda aktardığımız akıl dışı senaryolar tüm camiamızın bilgisindedir.

FUTBOL MUCİZESİNE İMZA ATTIK!
Ligin bitimine 10 hafta kala, futbol takımımızın ligde iddiasının kalmadığı taraflı tarafsız herkes tarafından düşünülürken, büyük bir futbol mucizesine birlikte imza attık. Rakiplerimiz ligin bitiminden aylar önce şampiyonluk yarışından kopmuşken, takımımız kalan her maçını kazanması gerektiğinden her maçı final gibi oynayarak ligin 34. haftasına lider olarak girmiştir. Bu büyük futbol mucizesi; tamamen futbolcularımızın sahada döktükleri alın terleri ve taraftarımızın son haftaya kadar takımlarına verdikleri sonsuz destekle gerçekleşmiştir. Trabzonspor ile oynanan son maçta futbolcularımız sayısız gol şansından yararlanamamış ve sonunda atamadığımız bir gol ya da ligin son 9 haftasında (son maçta) yenen 1 golle yine mucizevi bir şekilde şampiyonluk kaybedilmiştir. Taraftarımızı maçın sonunda sahaya döken bir görevlinin yapmış olduğu hatalı anons kadar bu mucizevi süreçte hep birlikte ortaya koyulan emeğin karşısında yaşanan haksızlıklar ve kulübümüze atılan iftiralar sebebi ile oluşan duygu patlaması olmuştur.

Bugün hissettiğimiz üzüntünün önemli bir kısmını da bu mucizeyi yaratanların alın terini görmezden gelip, haksızlıklara sebep olanların, iftira atanların hiçbir şey olmamış gibi takındığı tavır oluşturmaktadır.

BAŞIMIZI DİK TUTMALIYIZ!
1907 den beri Fenerbahçe Spor Kulübü, değişmeyen dünya görüşü ile her türlü haksızlığa karşı başkaldıran, yılmayan ve asla değerlerinden taviz vermeyen duruşu ile bu güne gelmiş ve bu gün ulu bir çınar olarak hak ettiği saygıyı görmektedir. Bu gün futbol takımımızın kaçırdığı şampiyonluğun ardından başlarımız öne eğilmiş, omuzlarımız düşmüş olabilir. Ama bu durumdan bir an önce sıyrılmalı ve başımızı yine dik tutmalıyız. Başka bir Fenerbahçe yok. Sevdiğimiz, uğruna ağladığımız, başarısından gururlandığımız. Bir tek Fenerbahçe var. Dünya var olduğu sürece Fenerbahçe de var olacak. Daima başı dik, alnı açık. Asla umutsuzluğa kapılmayın, gücünü her zaman arkasındaki büyük camiasından alacak bir Fenerbahçe var. Sizler var oldukça umut daima yeşerecektir. Karanlığın ardından güneş yine Fenerbahçe için doğacaktır.

BAŞARISIZ DEĞİLİZ!
Kulübümüzün bu sene sportif anlamda başarısız olduğu söylenemez. Aksine başarılı da olmuştur. Kulübümüzün elde etmiş olduğu sportif başarılar göz ardı edilemez bir şekilde ortadadır. Yarıştığımız 9 spor branşının 6’sında şampiyon olunmuş, 2 sinde ise finale kalınmıştır. Bu iki branşın finalleri henüz sonuçlanmamıştır. Futbolda iki kupada da finale kadar gelinmiş ve şampiyonluk finalde son maçta kaybedilmiştir. Ezeli rakiplerimize olan ezici üstünlüğümüz tartışmasızdır. Bununla birlikte kazanılan finallerin sorumluluğu bize ait olduğu gibi kaybedilen finallerin de sorumlusu elbette ki biziz. Bu sorumluluğu almaktan da asla kaçmıyoruz. Camiamızın yaşadığı üzüntünün, kulübümüzün geleceğine kalıcı izler bırakmaması, ortaya çıkan hasarın derinleşmemesi ve yapısal bir bozulmaya sebep vermemesi için atılması gerekli her türlü adımı atıyoruz. Ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre de atılması gereken her adımı bedeli olursa olsun kulübümüzün menfaatleri için atmaktan da hiçbir şekilde çekinmeyeceğiz.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR!
Gün birlik olma, birlikte dayanışma, ortak moralle kulübümüzü yaşadığı bu üzüntüden çıkararak birlikte geleceğe yürüme günüdür. Yaşadığımız, üzüntü hayatımızın en önemli tecrübesi olmuştur. Bundan dersler çıkarmalı ve geleceğe bu hatalardan arınarak bakmalıyız.

Fenerbahçeliler,
Sizlere bir kez daha ve önemle ifade etmek isteriz ki yönetiminiz ve futbolcularınız asla sizleri utandıracak, başını öne eğdirecek bir şey yapmamıştır. Futbolcularımız onurları ile yarışmış, terlerini akıtarak formalarını sonuna kadar terleri ile ıslatmışlardır. Sizler tribünde onlara destek verirken onlar da sizleri mutlu edebilmek için savaşmışlardır. Bizler gece gündüz demeden kulübümüze hizmet için çalıştık. Asla kulüp ilkelerimizden taviz vermedik asla doğru yoldan sapmadık. Şampiyonluk için sonuna kadar mücadele ettik. Her bakımdan hak ettiğimiz, birlikte yarattığımız mucizevi şampiyonluk için yapılması gereken her şeyi yaptık. Ama olmadı.

Camiamızda moraller bozuk, hiç keyfimiz yok, kısaca işimiz çok zor ama hayat devam ediyor, bu gün de dün olduğu gibi aynı şekilde şevkle ve istekle çalışmaya devam etmeliyiz. Bizler gururla, şerefle Fenerbahçe’ye hizmet ediyoruz. Bu gün bizler varız, yarın ise olmayacağız. Ama Fenerbahçe Spor Kulübü biz olmadığımızda da olacak. Bu gün ileriye doğru atacağımız adımlar, bizlerden sonra Fenerbahçe’ye hizmet edeceklerin önünü açacak adımlar olmalıdır.

BAŞKA FENERBAHÇE YOK!
Ani kararlarla atılacak adımlardan sadece Fenerbahçe Spor Kulübü zarar görecektir. Bugün alacağımız ani bir kararın kulübümüze önümüzdeki sezonu da kaybettirme ihtimali son derece yüksektir. Devasa bir büyüklüğe ulaşmış kulübün geleceğinin, idari anlamda bu günden yarına alınacak bir kararla belirlenmesi aynı zamanda kulübün yapısal büyüklüğüne de uygun değildir. Fenerbahçe Spor Kulübü günlük popülist icraatların yapıldığı bir kurum olamaz. Milyonlarca dolarlık bütçesi olan dev bir kurum olan Fenerbahçe Spor Kulübünün mevcut yönetimi ve gelecek yönetimlerin yapılanması son derece modern ve kurumsal ihtiyaçlara uygun şekilde olmalıdır. Fenerbahçelilerin bu bilinçle geleceği planlaması ve yapılanları bu pencereden değerlendirmesi Fenerbahçe Spor Kulübünün menfaatine olacaktır. Bu noktada herkes üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalı eleştirilerini yaparken de bunu göz önünde bulundurmalıdır.

Çünkü başka bir Fenerbahçe yok! "

Bunlarda ilginizi çekebilir: