Rusya Apple’ı boykot ediyor!

ABD ve Rusya arasındaki diplomatik gerilimden Apple zararlı çıktı.

Yaşam

Rusya Apple’ı boykot ediyor! Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, resmi makamlarda iPad kullanmaktan vazgeçtiklerini açıkladı.

Bazı ABD’li bankalar, Kırım konusu yüzünden Rusya’ya ambargo uygulamaya başlayınca, Rusya da harekete geçerek devlet kurumlarında kullanılan iPad’leri değiştirmeye başladı. Rus haber ajansı İtar-Tass’ın bildirdiğine göre, Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov “Rusya hükümeti, iPad kullanmaktan vazgeçerek, Samsung markalı tabletler kullanacak” dedi.

Rus yetkililer, iPad’lerin ABD adına casusluk yapabilecek cihazlar olduğunu vurguluyor. Ülkenin Samsung markasını tercih etmesindeki sebep ise tabletlerin sahip oldukları özel güvenlik mekanizmaları olarak açıklanıyor.

Ayrıca Nikiforov, hükümetin bu kararının Rusya’da Apple’a karşı herhangi bir kısıtlama veya yaptırım uygulaması anlamına gelmeyeceğini de belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: