RUSYA'DA HADİSE ÇIKARACAK

Antalyalı narenciye ihracatçılarının Tarkanlı reklamlarının ardından bu kez de dericiler, Hadise ile Ruslar'a seslenme kararı aldı. Cindy Crawford'la yaptıkları 500 bin dolarlık tanıtımda zarar eden deri firmaları "Gelecekte dünya starı" olur dedikleri Hadise ile Rusya pazarını büyütmek istiyor.

Magazin

RUSYA'DA HADİSE ÇIKARACAK Ruslar'a portakallı Tarkan

Türk ürünlerinin Rusya'daki yeni yüzü için Türk sanatçılar seçiliyor. Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Hazar, Türk deri firmalarının, Türkiye'de istediklerini bulamadıklarını, hedeflerinin Avrupa ve Rusya'da ellerinde tuttukları pazarı korumak ve bu pazarları geliştirmek olduğunu söyledi.

Deri üretiminde Türkiye'nin dünyada yedinci, Avrupa'da ikinci sırada olduğunu anlatan Hazar, şöyle devam etti:

''Rusya'da ise deri konusunda rakipsiziz. Dünyada İtalyanlar bu işin başını çekiyor. İtalyanlar'ın bizden tek üstün tarafları tasarım. Ancak biz de artık tasarımlarımızı kendimiz yapıyoruz. Tasarımlara verdiğimiz ağırlık artık Türkiye'yi taşıyacak duruma geldi. Türk tasarımcıları artık Avrupa ile yarışıyorlar. Kazandığımız paraları bu işlere de ayırarak tasarımcılarımızın önünü açtık. Üst giyim görsel bir şey. Bunu kalkıp da internetten pazarlayamazsınız. İnsanlar görmek istiyorlar ve derinin tanıtımını yapacak kişilerin de o ülkenin gençlerinin sevdiği insanlar olması lazım. ABD'de Cindy Crawford ile bir tanıtım yapmıştık ama beklediğimizi alamadık. Kadın meğerse 20 yıl önce meşhurmuş. Artık bu hatayı yapmak istemiyoruz. Cindy bize pahalı bir ders oldu. Şimdi Rusya'da Hadise ile iyi bir çıkış yapmayı hedefliyoruz. Cindy Crawford tanıtımı bize 500 bin dolara mal oldu. Hadise, şu an gündemde ve dünya starı olma yolunda. Rusya'da Hadise ile çok ilgi çekeceğimizi düşünüyoruz.''

HADİSE BAŞTAN AŞAĞI MODA KOKUYOR

Hazar, "Hadise, baştan aşağı moda kokuyor. Çizme ve ayakkabıyı da çok iyi taşıyor. Biz hep şikayet ederiz marka değiliz diye. Bu da ülkemizin markalaşma yolunda bir adım olacak." dedi.

Türkiye'nin deri ihracatının yüzde 30-35'inin Rusya'ya yapıldığını ve Rusya'da deri pazarının yüzde 60'ına hakim olduklarını belirten Hazar, krizde Rusya'ya yapılan deri ürün ihracatının yüzde 30 civarında düştüğünü, bu düşüşü Hadise ile yapacakları reklam filmi ve konser çalışmalarıyla toparlamak istediklerini söyledi.

Hazar, yerli tüketimde henüz istedikleri seviyeye ulaşamadıklarını vurgulayarak, bu güne kadar yaptıkları tanıtımların sektöre katkısının fazla olmadığını bildirdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: