RUSYA'DA YER YERİNDEN OYNADI

Rusya’da eski bir psikiyatrın, 100’den fazla insanın üyesi olduğu ‘kontrolsüz toplu seks’ şebekesinin lideri olmak suçuyla tutuklanması, Rusya'nın gündemine oturdu.

Magazin

RUSYA'DA YER YERİNDEN OYNADI Rus araştırmacılar, “Kişisel Gelişim Derneği” adı verilen örgütlenme altında bir araya gelen insanların, psikiyatr tarafından “kontrolsüz cinsel ilişkiye girmek için psikolojik baskıya maruz bırakıldıklarını” belirtti. Yetkililer, toplu cinsel ilişkinin çocukları da içerdiğini belirtti.


RIA Novosti haber ajansının verdiği bilgiye göre, grubun lideri olan kişi Orenburg kentinde bir hastanede yıllarca psikiyatri uzmanı görevinde bulundu. Rus basınında yer alan haberlerde, adının Vyacheslav Vesnin olduğu belirtilen psikiyatrın boy boy fotoğrafları yayımlandı.


KONTROLSÜZ TOPLU SEKS
Lifenews.ru adlı haber sitesi, toplu “kontrolsüz” seks seanslarından birinde çekilen ve genç bir kadının erkeklerin önünde striptiz şovunu gösteren bir video yayınladı. Komsomolskaya Pravda gazetesinde çıkan haberde ise, grup üyelerinin Vesnin'in evinde toplanarak saatlerce burada kaldıkları, et yemedikleri ve alkol almadıkları belirtildi.

Rus polisi, derneğin Orenburg'daki toplanma yerlerinden birini basarak 108 üyeyi gözaltına aldı. Polis şefi Bazargalei Yermekov, üç katlı tuğla binada yapılan araştırmada 500'den fazla fotoğraf bulunduğunu söyledi. Yermekov ayrıca, derneğin 12'si çocuk olmak üzere 150 üyesi olduğunu belirtti.

Yetkililer, başta Vesnin olmak üzere derneğin önde gelenlerinin ahlak dışı davranışlarda bulunmak ve insan hakları ile akıl sağlığına tecavüz etmek suçlamalarıyla mahkemeye sevk etti.

SAYILARI ARTTI

Rus yetkililer, son yıllarda Rusya'da “Kişisel Gelişim Derneği” gibi örgütlenme ve farklı inançlar gösteren insan sayısında artış olduğunu belirtti. Ancak bu örgütlenmelerin bir tek cinsel amaçlı olmadığına dikkat çekildi.

Rusya'nın Penza bölgesinde 2007-2008 yıllarında dünyanın sonunun geldiğine inanan Ortodoks Hıristiyanların oluşturduğu bir grup, aylarca bir yeraltı sığınağına kapanmıştı.

Sibirya'da ise, eski bir polis memuru kendisini Mesih ilan etmiş ve beyaz kaftan kuşanarak vaazlar vermeye başlamıştı. Yetkilere göre, polis memuru Mesih'in bugün binlerce taraftarı bulunuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: