RÜTBELİ ASKERLERE FUHUŞ GÖZALTISI!

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Müdücadele şubesinin düzenlediği operasyonda şantaj, fuhuş, insan ticareti, özel hayatının gizliliğini ihlal suçlamasıyla 9'u muvazzaf asker, 26 kişi gözaltına alındı.

Magazin

RÜTBELİ ASKERLERE FUHUŞ GÖZALTISI! İzmir'in de aralarında bulunduğu 9 ilde düzenlenen operasyonda, eskort kızların birlikte olduğu rütbeli askerlere şantaj yaparak birliklerin kozmik bilgilerini elde ettikleri öne sürülen aralarında albay, yarbay, binbaşı yüzbaşı gibi muvazzaf askerlerin de bulunduğu 26 şüpheli gözaltına alındı.

Marmaris'de marinası bulunan işadamı Bilgin Özkaynak de yer aldığı şüphelilerin evlerinde ele geçirilen çok sayıda askeri belge, casusluk ihtimali de dahil çok yönlü incelemeye alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 2009 yılında maille gelen ihbarda, aralarında askerlerin de bulunduğu şebekenin, fuhuş ve insan ticareti yaptığı anlatıldı. İlk olarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma daha sonra savcının talimatıyla örgütlü suç kapsamında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne devredildi. Ekiplerin yaklaşık iki yıl süren araştırmalarının ardından da, fuhuş yaptığı belirlenen şebeke elemanlarının teknik ve fiziki takibi sırasında, yüksek rütbedeki askerlerle de bağlantılı olduğu, askeri bilgileri ele geçirdikleri tespit edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: