Rüzgar Çetin: Orta şerit boştu, araç kaydı

Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olduğu, birinin de ağır yaralandığı kazaya ilişkin gözaltına alınan Rüzgar Çetin, "bilinçli taksirle ölüm ve yaralamaya sebep olmak" suçundan tutuklandı.

Magazin

Rüzgar Çetin: Orta şerit boştu, araç kaydı Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin, "taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan tutuklandı.

Olay anında 0,90 promil alkollü olduğu öğrenilen Çetin elleri kelepçeli olarak Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Rüzgar Çetin'in ifadesi memur suçları soruşturma bürosu savcısı tarafından alındı. Çetin, yaklaşık 2 saat süren savcılık sorgusunda pişman olduğunu söyledi. İstanbul 5'inci Sulh Ceza Hâkimliği sorgusunda da çok üzgün olduğunu belirten Rüzgar Çetin, "Orta şerit boştu. Oraya doğru manevra yapmak isterken araç kaydı" dedi.

Çetin'in avukatı ise hâkimlikte yaptığı savunmada, hayatını kaybeden polis memurunun emniyet kemerinin takılı olmadığını, kemerin takılı olması durumunda belki de bu kadar ağır sonucun olmayacağını öne sürdü. Avukatının kaza nedeniyle müvekkilinde iç kanama olabileceğini belirterek hastaneye sevk edilmesi talebi de reddedildi. Çetin tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: